Prvoligový házenkářský podzim má za sebou svůj vrchol. Bitvu dvou nejlepších týmů soutěže. V Karviné se v neděli střetla tamní rezerva s hráči Dvora Králové. Utkání splnilo ta nejpřísnější měřítka, že si diváci mysleli, jestli náhodou nejde o nějaký extraligový duel. A výsledek?Dvůr prohrál 35:32.

„Kluky musím pochválit za velmi dobrý kolektivní výkon. Byl to jeden z našich nejlepších zápasů, který jsme kdy odehráli, a to i přestože jsme si nepřivezli žádný bod,“ hodnotil duel královédvorský trenér Karel Hracha.

Domácí rezerva nastoupila posílena o čtyři hráče z áčka a už tak prestižní záležitost, díky tomu, že Dvoráci Babčaník, Fiedor, trenér Hracha i jeho syn jsou všichni bývalí Karviňáci, dostal ještě větší náboj. „Byl to souboj rychlosti a hrubé síly. Přeci jen v porovnání s pohyblivými domácími mladíky jsme vypadali, jako nějací těžkotonážníci,“ poznamenal Hracha.

Jeho mužstvo první poločas nezačalo příliš dobře. „Ze začátku nám moc nefungovala obrana,“ pronesl dvorský lodivod. Hosté tak záhy prohrávali i pětibrankovým rozdílem – 10:5. „Zlepšenou hrou v útoku i v obraně jsme ale pakl pomalu ukrajovali z karvinského náskoku. Chytil se i Babčaník,“ povídal Hracha. V poločase jeho svěřenci ztráceli na soupeře tři branky.

Dvorská hra směrem nahoru ale rostla i po přestávce a to tak, že tři minuty před koncem se hosté z Podkrkonoší dostali do jednogólového vedení. „Byl to urputný boj. Domácím se začali podlamovat nohy. Celý zápas vedli a najednou prohrávali. Měli však štěstí, kdy dávali góly od tyče. Stačilo, aby se míč jednou odrazil jinak, a utkání třeba mohlo dopadnout také jinak,“ pravil Karel Hracha, který byl za stavu, kdy jeho svěřenci vedli, přesvědčen o tom, že Dvůr utkání vyhraje.

Jenomže se tak nestalo.

„Musím ale říct, že nás zase poškodili rozhodčí,“ konstatoval smutně dvorský trenér. „Ve vyrovnaném závěru nám zvedli ruku po třech přihrávkách na středu a když chtěl Dan Fiedor hned vystřelit, stejně zapískali konec akce. Domácí hráč pak běžel sám na Babčaníka a dostal svůj tým do jednobranového náskoku,“ zlobil se Hracha a argumentoval pravidlem, že po zvednutí ruky má hráč na střelu pět vteřin.

Uzdravený Kulhánek z následného útoku Dvora trefil tyč, domácí poté dali další gól a bylo rozhodnuto.
„I moji bývalí spoluhráči z Karviné, kteří se na zápas dívali objektivně, mi říkali, že nás rozhodčí v závěru hodně poškodili,“ prohlásil Hracha. „Rozhodčí si na hřišti dělají, co chtějí. Nás na hřišti trestají za cokoliv, ale kdo potrestá je, za to, že kazí házenou,“ ptal se královédvorský vůdce.

Ten v sobotu proti Náchodu bude muset stavit sestavu bez Voňky, jenž dostal za červenou kartu v utkání s Plzní stop na čtyři zápasy. Chybět Hrachovi budou také Cvejn a Groh, oba pro změnu dostali červenou kartu v Karviné.

Karviná B – Dvůr 35:32 (19:16)

Fakta – branky: Sliwka 14/6, Faith 7, Kavka, Vančo a Hanisch 3, Monczka 2, Kubis, Kočí a Horňák 1 – Fiedor 9/3, Groh 6, Hracha 5/1, Kastner 5/1, Kulhánek 4, Jůza 3/1. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Vyloučení: 9:6. ŽK: 1:2. ČK: 0:2 (Groh, Cvejn). Sedmičky: 10/7 – 9/6. Diváků: 150. Sled branek: 6:3, 10:5, 11:8, 14:10, 16:13, 19:16, 23:20, 26:26, 30:31, 35:32.

1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Janeček – Kotík. Groh, Fiedor, Jůza, Hracha, Černý, Cvejn, Kulhánek, Etrich, Gogolák, Kastner.

Další výsledky 10. kola: Košutka – Napajedla 34:32, Slavia Plzeň – Jičín B 29:21, Kostelec – Litovel 23:21, Královo Pole – Prostějov 21:22, Náchod – Přerov 30:24.

Program 11. kola: Jičín B – Karviná B, Napajedla – Slavia Plzeň, Litovel – Košutka, Prostějov – Kostelec n. H., Přerov – Královo Pole,
Dvůr Králové – Náchod (sobota, 17 hodin).