Dvůr Králové - Napajedla 32:26 (16:10)

Fakta - branky: Groh a Fiedor 7, Kastner 4, Zelinka 3, Jůza 3/3, Cvejn a Kulhánek 2, Černý, Kotík, D. Picha a Voňka 1 - Indrák 7, Odstrčilík 5, Habarta a Zmeškal 4, Žák 3, Chomič 2, Seitl 1. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Vyloučení: 10:9. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (55. Cvejn). Sedmičky: 3/3 - 3/1. Diváci: 290. Vývoj skóre: 1:2, 6:6, 9:7, 15:8, 16:10 21:15, 22:18, 29:21, 31:22, 32:26.

1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Janeček - Cvejn, Černý, Etrich, Groh, Jůza, Fiedor, Kastner, Kotík, Kulhánek, D. Picha, Voňka, Zelinka.

TJ Fatra-Slavia Napajedla: Stojar, Machan - Seitl, Habarta, Odstrčilík, Chomič, Zmeškal, Žák, Dohnal, Indrák, Možný.

Zpět na vítězné vlně se vezou házenkáři Dvora Králové.

Smolnou porážku v Jičíně hodili za hlavu a v sobotu po velmi dobrém výkonu porazili Napajedla 32:26. „Když celý zápas vedete a pak prohrajete o gól, psychika je samozřejmě nalomená. Proto jsem rád, že jsme domácí utkání zvládli,“ oddechnul si královédvorský trenér Karel Hracha.

O své výhře rozhodli Dvoráci v prvním poločase, kdy si vybudovali šestibrankové vedení. „Začátek byl ale z naší strany rozpačitý. Obrana fungovala, dostávali jsme však zbytečné góly z dálky,“ uvedl domácí lodivod.

Zlom nastal až se střídáním brankářů, kdy Babčaníka nahradil Janeček. Ten se blýskl i chycenou sedmičkou Indrákovi a Dvůr ze stavu 6:6 utekl soupeři na 15:8, přičemž výborně domácí zvládali i hru v oslabení. Poločas skončil výsledkem 16:10.

Diváci se bavili i o přestávce, kdy probíhala premiérová soutěž ve střelbě na branku přes celé hřiště. Její vítěz si pak domů odnesl poukázku na 5000 Kč. Dvorský oddíl měl ještě pro své příznivce připravenu i tipovací soutěž na přesný výsledek. V té čekal na vítěze bank.

Zpět k utkání.

Ve druhém poločase si domácí hráči udržovali svůj náskok, přesto ve 45. mintě přišlo mírné zakolísání, kdy Napajedla snížila na rozdíl čtyř gólů 24:20. „Zbytečně jsme se dostali do stresu, kdy kluci nedali na moje rady, aby hráli v klidu a nikam nespěchali. To samé nás potkalo v Jičíně,“ pravil trenér Hracha.

Ve správnou chvíli se však chytil kanonýr Fiedor a jeho tři góly ve spojení s trefami Pichy a Zelinky vnesly před závěrem utkání naprostý klid do domácích řad – 29:20. Což ovšem bylo trochu na škodu, Dvůr se tak ztrátami připravil o lepší skóre než 32:26.
„Hra nebyla špatná, jen mě trochu mrzí, že jsme až moc uklidnění výsledkem a nedokážeme hrát soustředěně až do konce, tak jako v prvním poločase,“ uzavřel trenér Karel Hracha.

PS: Tipovací soutěž vyhrál předseda 1.HK Miloš Kastner.

Hlasy trenérů

Karel Hracha (Dvůr Králové): "Začátek byl rozpačitý. Obrana fungovala, ale dostávali jsme zbytečné góly z dálky. Výměna gólmanů byla na správném místě. Tomáš Janeček se chytil a po jeho zákrocích jsme rozhodli utkání. Ve druhém poločasu jsme se zbytečně dostali do stresu, kdy kluci nedali na moje rady, aby hráli v klidu a nikam nespěchali. Naštěstí jsme to zvládli, tři důležité góly tam dal Dan Fiedor. Hra nebyla špatná, jen mě mrzí trochu to, že jsme moc uklidnění výsledkem a nedokážeme hrát soustředěně až do konce, tak jako v prvním poločase."

Štefan Boršický (Napajedla): „Přijeli jsme v kombinované sestavě mladých hráčů. První poločas nám nevyšel střelecky. Dali jsme pět šest tyček, neproměnili jsme dvě sedmičky. Soupeř nám odskočil na šest gólů, a to samé se pak opakovalo ve druhém poločase, kdy jsme snížili na 24:20 a měli jsme nějaké šance. Zaplatili jsme takovou mladickou daň. Domácím jsme vítězství hodně usnadnili.“