Ta tam je doba, kdy soupeři do sportovní haly ve Strži mířili s malými nadějemi na ligové body. Tím spíš, když dnes dorazí od vršku Hostýn silná Bystřice a za dva týdny se na východu Čech představí junioři Karviné.

„Bystřice je v tabulce třetí a nám nezbývá nic jiného, než vyhrát. Po pokaženém podzimu jsme věděli, že na jaře budeme muset hodně zabrat, abychom se zachránili. Zatím se nám ale nedaří podle představ a já věřím, že už v dnešním utkání se to změní,“ podotkl před důležitou bitvou trenér Dvora Karel Schmidt, jenž po odchodu Michala Pichy vede kádr sám.

Dvoráci před týdnem propadli v derby na palubovce Náchoda a k tomu, aby získali body dnes, budou muset změnit jak herní styl, tak i nasazení celého mužstva. „Ten zápas se nám vůbec nevydařil, doslova nikomu. Bylo to jedno z nejhorších představení v sezoně. Zlepšit budeme muset všechno, ale hlavně útok. V obraně to v Náchodě nebylo tak zlé, ale gólů musíme dávat víc,“ dodal Schmidt, jenž věří, že bude moci využít kompletní kádr a výraznou měrou týmu pomohou skvělí diváci.