1. HK Dvůr Králové – HC Zlín 26:26 (11:15)

Už od začátku zápasu tahal za slabší konec domácí tým. S tabulkovým soupeřem chtěli Dvoráci zvítězit a dostat se na desetibodovou hranici, ale do posledního dějství letošní části první ligy mužů se nevyspali dobře. „Zápas se dlouho vyvíjel v náš neprospěch. Prakticky padesát minut jsme byli horším celkem a prohrávali jsme. Soupeř v jeden čas vedl dokonce už 17:11, což byl propastný rozdíl,“ souhlasí Michal Picha, trenér královédvorského celku.
Přesto ke konci zápasu domácí stav otočili, dostali se do vedení, ale Zlín nakonec brankou v úplném závěru dokázal vyrovnat.

„Soupeř vyrovnal asi pět vteřin před koncem z devítimetrového trestného hodu. Škoda, myslím si, že jsme si tuhle situaci mohli lépe uhlídat, ale objektivně musím říct, že jsme si více nezasloužili. Za nepříznivého stavu bychom bod asi brali, ale doma se musí vyhrávat,“ byl zklamaný trenér mužstva.

Střelecký prapor Dvoráků nesl nejvýše Pavel Etrich, který skóroval šestkrát. Úspěšnější byl na druhé straně pouze Kafka, který vsítil o jednu branku více.
„Etrich zahrál nadstandard. Výsledek je tak hlavně jeho zásluha, protože v druhé půli měl sérii asi čtyř nebo snad pěti branek, kdy nás držel nad vodou.

Také Babčaník v brance předvedl solidní výkon, ale jinak máme co zlepšovat,“ ví Picha a dodává: „Osmé místo je dobré, ale v pořádku by bylo, kdybychom měli o bod víc, takže nám akorát tahle ztráta chybí. Z venku se totiž vozí body hodně těžko, proto je potřeba vyhrávat hlavně doma.“

Na další zápas si házenkáři Dvora Králové počkají až do 25. února, kdy do sportovní haly při ZŠ Strž přijede vedoucí tým tabulky Chodov.

Fakta – branky: Etrich 6, Kulhánek 5, Kotík 4, Jůza 4/2, Kirschbaum 2, Hracha 2, Picha 1, Voňka 1, Groh 1. Rozhodčí: Větrovský, Zich. Vyloučení: 6:6. ŽK: 2:3. Branky ze sedmiček: 2:3. Diváků: 210.

Další výsledky: Košutka – Louny 27:28, Bystřice p. H. – Litovel 32:18, Šumperk – V. Bystřice 22:20, Karviná B – Náchod 38:23, Jičín B – Chodov 23:22.