Od čtvrtého kola a výhry v Prostějově (28. září 2008) až do nedělního duelu v Kostelci na Hané, kde Hrachova družina po porážce 25:30 dokralovala.
Prozatím. Na vedoucí pozici se posunul po vítězství nad Košutkou rezervní tým Karviné. To ovšem Dvoráky zase tak nemusí trápit, jelikož B–tým nemůže hrát kvalifikaci o extraligovou soutěže, ve které je A–mužstvo.

„Ale pro mě osobně by to bylo takové divné, kdybychom šli hrát baráž z druhého místa,“ prohlásil kouč dvorského týmu Karel Hracha. Přemýšlet o baráži, i když do konce sezony zbývají už jen čtyři kola, může být ze strany Dvora ještě předčasné. Teprve nyní se začne lámat chleba.

Tým z Podkrkonoší čekají klíčové zápasy s Košutkou a Karvinou. Oba v domácí hale. Plzeňského soupeře, v zápase sezony, přivítá už v sobotu. Ačkoliv až za pár dní se bude rozhodovat, jaké budou šance Dvora na účast v extraligové baráži, po nedělním utkání je jasné, že mírně klesly. Porážkou v Kostelci svěřenci Karla Hrachy ztratili svou výhodu.

„Samozřejmě jsem nespokojený, i když na druhou stranu v Kostelci mají vyzrálý mančaft a málokdo tam vyhrává,“ konstatoval kouč po zápase. Za čtyři roky působení ve Dvoře ani on na Hané nevyhrál.

Právě tento fakt byl v neděli velkou motivací, která v první půli na hosty zabírala. „Perfektně nám fungoval útok,“ pochvaloval si Hracha. O defenzivě to však říct nemohl. I tak ve 25. minutě vedli Dvoráci o dvě branky. „Domácí začali pomalu ztrácet půdu pod nohama a čekal jsem, že se nám je podaří zlomit,“ povídal hostující lodivod. Možná by se to i podařilo, kdyby Kastner proměnil trhák, kdyby Babčaníkovu rychlou rozehrávku nezachytil soupeř. V poločase tak bylo skóre vyrovnané.

Nerozhodný stav po přestávce vydržel až do 40. minuty. Ale pak to přišlo. Katner nedal sedmičku, nevynucená chyba Grohy v útoku, zahozená sedmička Jůzy. Kostelec rázem vedl o tři branky. Hostující výpadek trval deset minut a domácí si dál budovali rozhodující náskok…

Kostelec na Haná - Dvůr Králové 30:25 (15:15)

Fakta – branky: Varhalík 8, Paták 6, T. Grulich 5, Vasyliev 4/3, M. Grulich 2 a Ševčík 2, Švec, Zajíček a Chalupecký 1 – Kastner 5, Fiedor, Groh, Kulhánek a Hracha 4, Jůza 3/3, Cvejn 1. Rozhodčí: Kosmák, Hanák. Vyloučení: 6:7, ŽK 3:2. Sedmičky: 3/3 – 5/3. Diváci: 150. Sled branek: 4:4, 10:10, 15:15, 21:19, 26:21, 30:25. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Janeček – Kotík,Černý, Fiedor, Jůza, Hracha , Kulhánek, Groh, Voňka, Gogolák, Kastner, Cvejn