Sokol Kostelec na Hané – 1. HK Dvůr Králové 20:30 (12:16).

Dvoráci odehráli na Moravě fantastický zápas a v ohromně důležité bitvě využili nasbíraných zkušeností z extraligových bojů. Hosté se v hale tradičního účastníka první ligy prezentovali útočnou házenou a během úvodního poločasu nastříleli nebývalých 16 branek. Rozhodnuto přesto ještě nebylo.

Pokud ale domácí chtěli po přestávce zvrátit stav, tvrdě narazili. Dvůr pokračoval v dobrém výkonu a využil skvělé formy Radima Kulhánka, jenž coby spojka nastřílel osm branek. Z křídla mu zdárně sekundoval Martin Kotík a i jeho sedm gólových úderů lze označit za vynikající počin. Když se pak přidala slušná obrana a střelbou i další hráči, byla z toho v důležitém utkání pohodová výhra o deset branek.

„Zatímco domácí nepodrželi brankáři, náš gólman nás podržel. Navíc nám do jejich branky spadlo všechno. Kluci hráli zodpovědně a s velkým nasazením už od začátku zápasu, rychle běhali, i díky tomu vedli,“ poznamenal k zápasu kouč královédvorských házenkářů Karel Schmidt. Podle jeho slov stojí za čtyřmi vítěstvími v řadě především kvalitní výkon brankářů. „Když se podívám na jejich statistiku úspěšnosti, tak ta se se zlepšila na padesát procent, což je skvělé,“ dodal kouč.

Fakta – branky: T. Grulich 5, M. Grulich 4, Kosina 4, Jurka 4/2, Vymětal, Šuba, Paták po 1 – Kulhánek 8, Kotík 7, Fiedor 4, Vodička 4, Gogolák 2, Etrich 2, Černý, Voňka a Zelinka po 1. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Vyloučení: 4:7. ŽK: 2:3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0. Diváků: 150.

Kotík: „Přijeli jsme připravení na boj, ale žádný se nekonal“

Výraznou postavou vítězného zápasu královédvorských házenkářů byl v Kostelci na Hané Martin KOTÍK. Se spoluhráčem Radimem Kulhánkem nastříleli dohromady patnáct branek, tedy polovinu ze střeleckých úspěchů týmu.

Jak byste utkání zhodnotil?
Jeli jsme hlavně vyhrát, protože pro nás to byly důležité body, jednalo se o klíčový zápas. Navíc jsme nebyli v sestavě kompletní. I tak jsme šli do zápasu naplno.

Trenér Karel Schmidt říkal, že klíčový byl především výkon brankářů, souhlasíte s ním?
Určitě. Martin Babčaník zachytal dobře, při zápase byl oporou a mohli jsme se na něj spolehnout.

Co říkáte na svůj výkon, kdy jste v utkání vstřelil sedm gólů?
Pamatuji si, že jsem dal v extraligovém zápase s Třeboní šest branek, od té doby se mi moc střelecky nedařilo, střílel jsem tak tři čtyři góly. Ale teď na co jsme sáhli, to se podařilo.

Připouštěli jste si tlak před tímto klíčovým utkáním?
Tlak určitě byl, a to jak ze strany trenérů, hráčů i fanoušků. Všichni jsme moc chtěli, abychom vyhráli.

Předvedl Dvůr v Kostelci na Hané nejlepší výkon sezony?
Myslím si, že nejlepší výkon sezony to nebyl, ale na vítězství to stačilo. Soupeř byl odevzdaný, asi počítá s tím, že sestoupí. Přijeli jsme připravení na boj, ale žádný se nakonec nekonal.

Myslíte si, že záchrana v 1. lize je už definitivní? V tabulce vám patří deváté místo…
Definitivní to není, čekají nás zápasy v Plzni a doma s Ostravou. Musíme vyhrát, potřebujeme tak 22 bodů v tabulce, aby byla záchrana v soutěži jistá.