Do konce první ligy zbývají tři kola a svěřenci kouče Karla Schmidta mají vše ve svých rukách. Pokud by navíc vyhráli následující utkání v Kostelci na Hané, měli by záchranu soutěže takřka jistou.

1. HK Dvůr Králové – Jičín B 23:20 (10:8).

Ve sportovní hale při ZŠ Strž byl k vidění slušný duel, v němž se domácí museli obejít bez opory Groha, jenž se v úvodu utkání zranil. Dvoráci jako v předchozích zápasech hráli s nožem na krku a před vlastním publikem si nepřipouštěli nic jiného než vítězství. První poločas byl ve znamení kvalitních obran a střelecky aktivnější byl Dvůr. Svoji herní převahu potvrdil deseti góly a pro druhé dějství si vytvořili potřebný náskok.

Po přestávce pokračovala svižná házená, kterou diváci ocenili. Střelecky se zaskvěl domácí Etrich, jenž stejně jako jičínský Kolomazník nasázel do sítě soupeře šest branek. Nakonec vyhrál Dvůr 23:20 a do závěrečných bojů půjde s těsným náskokem na své pronásledovatele. „Byl to dramatický duel, v němž nás podržel gólman. Dařily se i rychlé brejky a využili jsme takřka každou přesilovku,“ pochvaloval si domácí kouč Karel Schmidt.

Fakta – branky: Etrich 6, Kotík, Kulhánek 4, Kořínek 3, Zelinka 3/1, Fiedor 2, Voňka 1/1 – Kolomazník 6, Hošic 3, Rychna, Sehrig, Šulc, Chyba 2, Jakl, Babák, Josef 1. Rozhodčí: Bauer, Novotný. Vyloučení: 3:8. ŽK: 3:2. Sedmimetrové hody: 2:0. Diváků: 200.

1. HK Dvůr Králové n. L.: Babčaník, Janeček – Černý, Voňka, Kulhánek, Groh, Fiedor, Kořínek, Zelinka, Vodička, Gogolák, Etrich, Kotík.

Křídelník Pavel Etrich nastřílel šest branek

Jeden z nejvydařenějších zápasů kariéry odehrál v sobotu jednadvacetiletý PAVEL ETRICH. Levé křídlo Dvora se v utkání s nevyzpytatelným Jičínem prosadilo šesti góly a na vítězství domácího celku mělo lví podíl.

Jak náročný byl z Vašeho pohledu zápas s přívlastkem derby?
Zápas to byl hodně náročný, kluci z Jičína jsou fyzicky dobře disponovaní, hraje za ně několik mládežnických reprezentantů a navíc se nám v úvodu utkání zranil Jirka Groh. Naštěstí jsme se s tím ale poprali a dotáhli to do vítězného konce.

Vy jste dobře věděli, že si nic jiného než vítězství nemůžete dovolit. Nesvazuje to ruce před zápasy v závěru sezony?
Pro mě osobně to není nic příjemného, ta zodpovědnost tam je hodně cítit. Nám ale prostě nezbývá nic jiného, než se s tím vyrovnat. Potřebujeme vyhrávat, abychom se zachránili a vůbec na domácí palubovce se od nás ani nic jiného než výhra neočekává.

Klíčové momenty ale zatím zvládáte dobře a v posledních třech zápasech jste vždy zvítězili. Znamená to, že forma týmu roste?
Doufám, že ano. Určitě se nám oproti předešlým zápasům podařilo trochu zlepšit koncovku a obrana společně s brankaři taky funguje v poslední době skvěle, z té musíme vycházet. Naopak postupný útok je asi naše největší slabina. Ono se také hraje lépe, když máte za sebou jedno, dvě vítězství, než když za sebou máte šňůru několika porážek, týmu to trochu dodá sebevědomí.

Vám osobně se výrazně vydařil právě duel s Jičínem. Šest branek u Vás není pravidlem…
To je pravda, víc branek jsem za áčko ještě nikdy nedal, i když na venkovních utkáních se mi v poslední době střelecky celkem dařilo, domácí zápasy byly pro mě zakleté, tak snad se to teď zlomilo.

Byl to zatím Váš životní zápas v dospělé kategorii?
Určitě ano a jsem moc rád, že přišel v tak důležitou chvíli.

Nyní hrajete klíčovou bitvu v Kostelci na Hané. Má kolektiv na to, aby na moravském poli uspěl?
Bude to hodně těžké utkání, domácí jsou dva body za námi a také se chtějí v soutěži udržet. Když pojedeme do Kostelce kompletní a rozhodčí zapískají rovinu, tak si myslím, že uspějeme. Snad se do neděle dají všichni do kupy. Tak jako tak výhru potřebujeme, takže na hřišti necháme všechno.