Tatran Střešovice – TJ Turnov 22:20 (10:11)

První se do střelecké listiny zapsal domácí celek a turnovské hráčky dokázaly vzápětí vyrovnat. Pak nastal desetiminutový brankový půst a protože domácí dokázaly do 13. minuty vstřelit branek pět, byl na ukazateli stav 6:1. Také střešovické hráčky si vybraly několik slabších chvil, čehož využil hostující celek a do 25. minuty vyrovnal na 8:8. Až do konce prvního poločasu to byly turnovské házenkářky, které se dostávaly do vedení a domácí musely dotahovat. První poločas turnovské házenkářky vyhrály překvapivě, ale zaslouženě.

Do druhé půle utkání nastupovaly Pražanky s pokyny „odstavit“ ze hry křídla a přitvrdit v obraně, což se jim dařilo. Do vedení se však domácí celek dostal až v 15. minutě druhého poločasu, kdy odskočil do dvoubrankového vedení 17:15. V dalších minutách nastala střelecká tahanice, ale turnovským házenkářkám se už vyrovnat nepodařilo.

„Chválím tým za bojovnost a předvedenou hru, kterou byly soupeřky zaskočeny. Spravedlivější by po průběhu zápasu byla určitě remíza,“ hodnotila utkání hrající trenérka turnovského družstva Dagmar Aissi.

Sestava TJ Turnov (branky): Kučerová – Aissi (7/1), Davidová (3), Kohoutová (3), Tichá (3/1), V. Ševrová (2/1), Koubková (1), L. Ševrová (1), Vališová.

Družstvo žen čekají v sezoně ještě dvě utkání, kdy se střetnou s celky z čela tabulky. V neděli 13. června nastoupí na domácí palubovce ve sportovní hale ve Skálově ulici v 11 hodin proti soupeřkám z Plzně. V úterý 15. června zajíždí k poslednímu utkání této sezony na hřiště Astry Praha, kde se utkají s hráčkami týmu B, který do Turnova odmítl přijet.

(vš)