Jak by také mohla, když se hráči z Podkrkonoší mezi domácí elitu dostali teprve letos. Naopak Jičín se v nejvyšší soutěži vyskytuje nepřetržitě od roku 1997.

Určit tak favorita sobotního utkání v jičínské sportovní hale nebude složité. Navíc pohled na tabulku příznivce v tom jen utvrdí. Jičín je osmý, zatímco Dvůr Králové úplně poslední.

„Nebudeme si nic nalhávat, my jsme určitě favoritem a v domácím prostředí musíme vítězit. Pro nás to musí být povinné body,“ řekl s patřičným důrazem v hlase jičínský kouč Petr Babák. „Zvlášť po prohře s Plzní v prvním kole,“ připomněl smolný výsledek 23:24. Tyto ztracené body však už jeho mužstvo stačilo získat zpět po dvou remízách venku – v Kopřivnici 28:28 a druhou Jičínští přidali teď ve středu v Lovosicích (24:24). „Já si těchto remíz velmi cením, protože body se od těchto soupeřů příliš vozit nebudou. Vždyť kolik týmů dokáže vyhrát v Lovosicích?“ ptal se Babák.

„Jičín se tím určitě dostal z krize a nakopne ho to,“ nepotěšila zpráva o bodech trenéra královédvorského týmu Petra Šulce. Už jen proto, že nováček na svůj premiérový extraligový úspěch stále čeká. V úvodních třech kolech třikrát prohrál – v Karviné (20:35), v Lovosicích (16:30) a naposledy i doma s Hranicemi (22:28). „U nás asi nemůže nastat žádná závratná změna v tréninku. Musíme se prostě poučit z chyb a jít do každého zápasu s tím, že se začíná od nula nula, a pokusit se získat body. Ať to bude venku nebo doma,“ sdělil Šulc, jenž v minulosti působil i v Jičíně.

Utkání bude specifickou záležitostí i pro dvorského tvůrce hry Jiřího Kloučka, který v loňské sezoně strávil v jičínském kádru tři měsíce. „Je to derby. Zápas bude mít určitě větší náboj,“ prohlásil trenér Petr Šulc.