Zdejší druholigoví házenkáři v Kolíně úspěšně zakončili vynikající jarní představení. Dvoráci dali zapomenout na nevydařená představení z předchozích dvou sezon, kdy se postupně pakovali z nejvyšší domácí soutěže i z I. ligy. Po průměrné první polovině sezony v lize druhé pak na jaře ukázali mnohem pozitivnější tvář, která je také příslibem do budoucna.

II. liga

HC Kolín – 1. HK Dvůr Králové n. L. 23:30 (10:12).

Fakta – branky: Prachař 6, Souček 6/1, Semenec 4/1, Pazdera 3/2, Pokorný 2, Mirtl a Sauer 1 – Tomeš 11/3, Groh 5, Kulhánek 4, Etrich a D. Fiedor 3, Kotík a Kirschbaum 2. Rozhodčí: Melka, Studecký. Vyloučení: 3:1. ŽK: 2:2. Diváků: 17. 1. HK Dvůr Králové n. L.: Babčaník, P. Šturma – Paclík, Groh, Kulhánek. Zelinka, R. Fiedor, Kirschbaum, Gogolák, Tomeš, Etrich, Kotík.

Svěřenci trenéra Michala Pichy potvrdili i na palubovce Kolína jarní dominanci. Ač předvedl soupeř snaživý výkon, musel se před nejlepším týmem druhé poloviny ročníku sklonit. Ostudou to ale rozhodně nebylo.

V prvním poločase si hosté udržovali potřebný náskok, po pauze se ale domácí favoritovi postavili, v jednom momentu dokonce převážili skóre na svoji stranu. O všem ale rozhodla pasáž mezi 43. a 47. minutou. Dvoráci domácím nepovolili ani jednu trefu a naopak sami šestkrát skórovali. Nakonec hosté vyhráli rozdílem osmi branek.

Škoda jen, že v tabulce skončil Dvůr „až" na druhém místě. Místo v baráži o I. ligu si totiž vybojoval pouze vítězný tým SK Praha IV. Uznání se dvorským hráčům dostalo ve statistikách. Tým měl s 463 inkasovanými góly nejlepší obranu, Tomáš Tomeš se díky 110 gólům probojoval mezi nejlepší střelce II. ligy.

Další výsledky 22. kola

Praha IV – Mladá Boleslav 31:28, Kutná Hora – Libčice 19:25, Jablonec – Lovosice B 32:23, Slavia Praha – Pardubice 33:29, Žatec – Bělá p. B. 22:23.