VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hegemonii lyžařů z Lomnice narušil kouč Král a šachisté

Pojizeří /Nejúspěšnější sportovec okresu Semily/ - Hvězdou čtenářů Krkonošského deníku se stal mládežnický oddíl florbalistů Lomnice.

31.1.2013
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec okresu SemilyFoto: Karel Čermák

Nejúspěšnější sportovec roku okresu Semily je největší anketou svého druhu, oceňující na základě hlasování odborné poroty nejhodnotnější výsledky mladých i dospělých závodníků. Včera večer byli v lomnickém Tylově divadle dekorováni noví vítězové. A kdo nechyběl opět na nejvyšším stupínku? Tipujete správně – Roman Koudelka. Domácí skokan na lyžích, který v loňské sezoně skončil desátý v celkovém hodnocení Světového poháru, přebírá pohár za prvenství pravidelně od roku 2009. Předtím navíc ještě po čtyři léta vládl mládeži. Druhá skončila skibobistka Alena Housová, třetí místo získala orientační běžkyně Michaela Gomzyk-Omová.

Ostatně, lomničtí lyžaři byli co do počtu cen znovu nejaktivnější. Mezi sportovci do 19 let triumfoval Tomáš Portyk mladší, vítěz loňských Olympijských her mládeže v Innsbrucku. Ten vítězství také obhájil, loni totiž přebíral cenu i v Semilech. Předloňský držitel titulu atlet Jaromír Mazgal skončil opět druhý. Třetí místo bral Mazgalův oddílový kolega z AC Syner Turnov Josef Egrt.

Kvůli nominaci na seniorský Světový pohár do ruského Soči absentující Tomáš Portyk ml. vyhrál podruhé i mezi kolektivy. Společně s Jakubem Dohnalem dosáhli jako mladší dorostenci loni na prvenství na mistrovství České republiky ve skoku na lyžích. Tím LSK Lomnice dokonal hattrick. Vítězové za sebou nechali i všechna družstva ze sousedního jilemnického klubu.

Možná největší překvapení pak nastalo při vyhlášení nejlepšího kolektivu dospělých. Pro pomyslnou korunu pro vítěze si vystoupali šachisté ŠK Zikuda Turnov, mistři České republiky. Druhá skončila ženská štafeta z Jilemnice, cenu za 3. místo obdrželi biatlonisté ze stejného města.

Trenéři tentokrát byli rozděleni do dvou kategorií. Mezi profesionály uspěl Dušan Král, jenž má mimo jiné podíl na 6. místě Lukáše Melicha z Olympijských her v Londýně. Amatérům vládl Filip Stárek, jehož svěřenci pravidelně vozí cenné úspěchy ze závodů v orientačním běhu.

A volba čtenářů? Ti za Hvězdu Krkonošského deníku zvolili na krajské úrovni velmi úspěšný mládežnický florbalový oddíl z Lomnice!

Pojizerská síň slávy rozšířena o tři sportovce

Ve všech odvětvích jsou pro nadějné sportovce důležité také úspěchy jejich předchůdců, z nichž si následně pokračovatelé mohou brát nejen výsledkové, ale i životní vzory. I proto organizátoři ankety Nejúspěšnější sportovec okresu každoročně odměňují za závodnickou, trenérskou i funkcionářskou činnost ty osobnosti, které svým působením pojizerské kluby úspěšně reprezentovaly. V letošním roce byli oceněni tři sportovci. V několika následujících řádcích se s nimi můžete seznámit, případně si pouze připomenout jejich činnost. Díky úspěšné kariéře nebo díky nezištné celoživotní činnosti byli totiž slavnostně uvedeni do Síně slávy!

Eva Benešová – Paulusová, Kracíková
Narozena 19. února 1937

Úspěšná reprezentantka ČSSR v běhu na lyžích se zúčastnila dvou Zimních Olympijských her a tří mistrovství světa v lyžování. Na MS 1958 v Lahti přispěla k 5. místu štafety, na akademických hrách v Chamonix obsadila 2. místo, když ji jen vteřina scházela na vítěznou závodnici ze SSSR. Olympijským maximem jsou dvě štafetová šestá místa (Cortina d´Ampezzo 1956, Innsbruck 1964).

Rodačka z Jilemnice během závodní kariéry dosáhla na osm titulů Mistryně Československa. Po skončení závodní činnosti a následném návratu do Krkonoš učila i trénovala ve Vítkovicích. Později se stala vedoucí trenérkou ve sportovních třídách při ZŠ Komenského v Jilemnici. Z jejího trenérského vedení vynikla také řada úspěšných závodníků. Namátkou lze uvést Marcelu Jebavou nebo Janu Šaldovou, které se později staly reprezentantkami ČSSR v běhu na lyžích.

V letech 1975 – 1984 byla členkou ženské běžecké komise FIS, v jejíž organizaci působila také jako technická delegátka. Díky tomu se mohla zúčastnit dalších závodů na evropském kontinentu.

Jaroslav Kaplan
Narozen 19. prosince 1932

V Lomnici nad Popelkou se v roce 1932 do rozvětvené rodiny, pro kterou byl tělocvik a sport doslova posláním, narodil Jaroslav Kaplan. Jeho otec s bratry v roce 1920 položili základ Sportovního klubu v Lomnici nad Popelkou. Celá rodina byla navíc velmi činná v místním Sokole, a tak i Jaroslav zde získával na cvičení první sportovní dovednosti.

Po válce Kaplan studoval na jičínském Gymnáziu a v rodné Lomnici se postupně zapojoval do sportovního dění. Hrál fotbal, dělal atletiku, ale jeho zřejmě nejoblíbenějším sportem se stal basketbal. Ten hrál po skončení studia na ČVUT v Praze za Lomnici i závodně. Později se stal rozhodčím, trenérem mládeže a pořadu let působil jednak jako člen výboru oddílu košíkové, ale pracoval i pro výbor TJ Lomnice nad Popelkou.

Od mládí byl velkým vyznavačem skautingu. V roce 1969 měl velký podíl na založení sokolského tábořiště v Krčkovicích, kam jako hlavní vedoucí či hospodář jezdil dlouhých 35 let. Od 90. let je také členem výkonného výboru Liberecké krajské Asociace sportu pro všechny.

Aktivně se věnuje též spolupráci s tiskem. Čtenáře obohacuje hlavně zprávami z tělovýchovy a sportu. Především lomnický basketbal v něm našel tiskového pracovníka, ale i historika a archiváře. Škoda, že od roku 2005 je basketbal v Lomnici „u ledu". Kaplan věří, že „Šípková Růženka" jen čeká na prince, aby ji opět probudil k životu.

Petr Pivrnec
Narozen 25. července 1941

Lomnický rodák po absolvování gymnázia úspěšně vystudoval Pedagogickou fakultu v Liberci. V té době se již aktivně účastnil sportovního dění v rodném městě, kde nastupoval v tehdy velmi silném atletickém družstvu. To mělo ještě v 60. letech výborné podmínky na lomnickém stadionu a získalo řadu úspěchů na úrovni kraje i oblastních soutěží. Postupně začal také získávat trenérské zkušenosti.

Petr Pivrnec následně nastoupil na lomnickou základní školu jako učitel přírodopisu, zeměpisu a hlavně tělocviku. A to byl také začátek jeho trenérské kariéry. Měl jedinečnou možnost vyhledávat talenty, a tak pod jeho vedením pronikali do tajů atletických disciplín po mnoho let desítky dívek a chlapců, z nichž někteří postupně dosáhli na mety nejvyšší nejen v kraji, ale i na celostátní úrovni. Do Lomnice díky tomu každoročně putovaly tituly krajských přeborníků, velmi často i medaile z republikových šampionátů.

Již řadu let je také jedním z trenérů turnovské atletické líhně. V činnosti pokračuje se skupinou svěřenců i v současné době.

Výsledky

Mládež, jednotlivci

1. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P., sev. kombinace) 125
2. Jaromír Mazgal (AC SYNER Turnov, atletika) 108
3. Josef Egrt (AC SYNER Turnov, atletika) 68
4. Dominika Hanušová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích) 60
5. Anna Štičková (OOB TJ Turnov, orientační běh) 51
6. František Holík (LSK Lomnice, skoky, sev. kom.) 49
7. Eliška Rysulová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích) 46
8. Jan Formáček (AC SYNER Turnov, atletika) 44
9. Lucie Charvátová (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích 43
10. Nikola Čejchanová (AC SYNER Turnov, atletika) 42
11. Petra Pavlovcová (OOB TJ Turnov, orientační běh) 41
12. Adam Václavík (KB Jilemnice, biatlon) 37
13. Tomáš Lengyel (TJ Semily, běh na lyžích) 35
14. Petr Šablatura (TJ Jiskra Harrachov, skoky na l.) 26
15. Martin Dufek (LSK Lomnice n. P., sev. kom.) 25
16. Štěpán Ševčík (KB Jilemnice, biatlon) 19
17. Ladislav Horáček (Ji. Har-rachov, skoky, sev.kom.)  16
18. Tomáš Vojík (KB Jilemnice, biatlon) 14
19. Jan Čech (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích) 12
20. – 22. Anežka Buriánková (TJ Semily, kanoistika) 9
20. – 22. Jan Pilař (TSC Turnov, judo) 9
20. – 22. Tomáš Tůma (KB Jilemnice, biatlon) 9
23. František Kožnar (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích) 8
24. – 25. Veronika Pánková (Ji. Harrachov, skoky, s. kom.) 7
24. – 25. Radek Rýdl (Jiskra Harrachov, skoky, sev. kom.) 7
26. – 27. Pavel Landiga (TJ Sokol Semily, silový trojboj) 5
26. – 27. Barbara Kociánová (ČKS SKI Jil., běh na lyžích) 5
28. – 29. Jan Šimůnek (TJ Sokol Semily, silový trojboj) 4
28. – 29. Jan Vytrval (Jiskra Harrachov, skoky, s. kom.) 4
30. Jaroslav Wittmayer (TJ Sokol Semily, silový trojboj) 1

Mládež, družstva

1. LSK Lomnice, mladší dorost (skoky na lyžích – Tomáš Portyk, Jakub Dohnal) 52
2. ČKS SKI Jilemnice, žactvo (běh na lyžích) 44
3. ČKS SKI Jilemnice, st. žákyně (běh na lyžích, D. Hanušová, E. Rysulová, B. Kociánová) 37
4. ČKS SKI Jilemnice, dorost (běh na lyžích) 28
5. AC SYNER Turnov, mladší žáci (atletika) 25
6. LSK Lomnice n. Pop., starší žáci (skoky na lyžích, František Holík, Jakub Čejchan) 19
7. KB Jilemnice, dorost (biatlon) 18
8. FBC Lomnice nad Popelkou, elévové (florbal) 10
9. HC Lomnice nad Popelkou, junioři (hokej) 6
10. TSC Turnov (judo) 6
11. – 12. OOB Turnov, dorost (orientační běh) 3
11. – 12. TJ Jiskra Harrachov, žáci (skoky na lyžích, Lad. Horáček, Petr Šablatura) 3
13. – 14. KB Jilemnice, žáci (biatlon) 2
13. – 14. TJ Turnov, žáci (volejbal) 2

Dospělí, jednotlivci

1. Roman Koudelka (LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích) 53
2. Alena Housová (TJ Sokol Jablonec n. J., skiboby) 41
3. Michaela Gomzyk-Omová (OOB Turnov, orient. běh) 32
4. Tomáš Dlabaja (OOB TJ Turnov, orientační běh) 18
5. Radek Čermák (TJ Jiskra Harrachov, rychl. lyžování) 18
6. Ludmila Horká (ČSK SKI Jilemnice, běh na lyžích) 16
7. Sandra Schützová (ČSK SKI Jilemnice, běh na lyžích) 10
8. Filip Trejbal (TJ Sp. Rokytnice, alpské lyžování) 9
9. Jakub Oma (OOB TJ Turnov, radiový or. běh) 8
10. Tereza Kmochová (TJ Ji. Harrachov, lyž. neslyšících) 4
11. Barbora Jíšová (AC SYNER Turnov, atletika) 6
12. Petr Kazda (TJ Turnov, 
kickbox) 5
13. Otakar Machytka (TJ Sokol Semily, benchpress) 4
14. – 16. Jan Kazda (TJ Turnov, kickbox) 3
14. – 16. Pavel Boch (TJ Semily, kanoistika) 3
14. – 16. Čestmír Kožíšek (LSK Lomnice, skoky na lyžích) 3
17. – 18. Pavel Kraus (SK SICO Jilemnice, sálový fotbal) 2
17. – 18. Martina Plachá (Golf Semily, golf) 2
19. Petr Neuman (ŠK Zikuda Turnov, šachy) 1

Dospělí, družstva

1. ŠK Zikuda Turnov, muži (šachy) 53
2. ČKS SKI Jilemnice, štafeta žen (běh na lyžích, Lucie Charvátová, Sandra Schützová) 48
3. KB Jilemnice (biatlon) 38
4. OOB TJ Turnov, štafeta žen (orientační běh, Petra Pavlovcová, Iva Rufferová, Michaela Gomzyk-Omová) 38
5. HC Lomnice, muži (lední hokej) 22
6. ČKS SKI Jilemnice, smíšené družstvo (běh na lyžích) 21
7. TSC Turnov, muži (judo) 15
8. Golf Semily, ženy (golf) 8
9. – 10. SK SICO Jilemnice, muži (sálový fotbal) 4
9. – 10. TJ Zikuda Turnov, muži (volejbal) 4
11. Skupina Popelky (mažoretkový sport) 3
12. Dalmach Turnov, muži (futsal) 2
13. TJ Sokol Jablonec n. J., muži (fotbal) 1

Trenéři

Profesionálové
1. Dušan Král (AC SYNER Turnov, atletika) 51
2. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P., skoky, sev. kom.) 47
3. František Vaculík (SKI klub Harrachov, skoky n. l.) 24
4. Václav Haman (ČKS SKIL Jilemnice, běhy na lyžích) 23
5. Martin Břečka (LSK Lomnice, skoky na lyžích) 22

Amatéři
1. Filip Stárek (OOB TJ Turnov, orientační běh) 18
2. Kateřina Prokšová (SKI klub Harrachov, alpské lyžování handicapovaných) 9
3. Milan Szabo (SK Sico Jilemnice, futsal-sálový fot.) 7
4. – 5. Jiří Randák (AC SYNER Turnov, atletika) 7
4. – 5. Tomáš Kučera (TJ Spartak Rokytnice, alp. lyžování) 7
6. – 8. Tomáš Peklák (TJ Zikuda Turnov, volejbal) 6
6. – 8. Václav Čuřík (SKI klub Harrachov, běh na lyžích) 6
6. – 8. Radek Louda (TSC Turnov, judo) 6
9. Martin Matušů (FBC Lomnice nad Pop., florbal) 5
10. Vladimír Čermák (HC Lomnice n. P., hokej) 2

Autor: Jaroslav Pich

31.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 16 400 Kč Účetní materiáloví ÚČETNÍ MAJETKU. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 21970 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce nemocnice Jilemnice, občas nemocnice Semily., , Náplň práce:, -vedení evidence účtů DHM a DNM, -vedení evidence majetku dle zákona o účetnictví za celou a.s., -účetní a daňové odpisy, -převod a vyřazení majetku, -inventarizace majetku, -zajištění podkladů pro přílohu č.2 se ZP, , Nabízíme: , Benefity: výhodný tarif pro soukromý mobil.telefon, příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, sick days, příspěvek na vitamíny, kurzy angličtiny a německého jazyka s příspěvkem, možnost využití dětské skupiny pro matky s malými dětmi, , kontakt: e-mailem: kohut.imrich@nemjil.cz. Pracoviště: Mmn, a.s., Metyšova, č.p. 465, 514 01 Jilemnice. Informace: Imrich Kohút, . Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Technici v oboru ekologie Specialista BOZP, 45 000 Kč Technici v oboru ekologie Specialista BOZP, životního prostředí a energetiky. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplň činnosti a souvisící povinnosti:, . kontrola a sledování plnění pravidel v závodě vč. zákonných požadavků a ostatních požadavků (zákazníci, pojišťovny...), provádění auditů, . vyhodnocování rizik, preventivní opatření, školicí programy a osvětová činnost za účelem prosazování správných postupů, . kontrola dodržování nápravných a preventivních opatření přijatých v důsledku neshod, přijímání preventivních opatření pro potenciální rizika spolupráce při koncepčních fázích procesů, strojů, nástrojů (forem), schvalování jejich bezpečnostní způsobilosti před uvedením do provozu., Požadavky: , Úplné střední vzdělání s maturitou,technický obor výhodou, zkušenosti v oboru ŽP nebo BOZP podmínkou, dobrá znalost norem ISO 14001 nebo OHSAS 18001 (nově ISO 45001),dobrá znalost právních azávazných požadavků v oblasti ekologie nebo BOZP a pracovního práva, anglický jazyk na komunikativní úrovni, důslednost, interpersonální dovednosti, samostatnost., Nabízíme: zázemí mezinárodní společnosti, možnost profesního růstu, zajímavé finanční ohodnocení, příspěvek na penzijní spoření, příspěvek na volnočasové aktivity, týden dovolené navíc, svoz z Trutnova a Vrchlabí zajištěn s příspěvkem zaměstnavatele, stravování s příspěvkem zaměstnavatele, vánoční a roční bonus, pružná pracovní doba, příspěvek na rekreaci dětí.. Pracoviště: Avon automotive a.s., 543 72 Rudník u Vrchlabí. Informace: Irena Brožková, +420 499 407 218. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 22 000 Kč Číšníci a servírky Číšník - servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK - SERVÍRKA - jednosměnný provoz (turnusy), mzda od 20.000,- Kč dle zkušeností, znalost nj na komunikativní úrovni výhodou, Požadujeme spolehlivou osobnost se zájmem o stálou práci v hotelu., Vyučení v oboru je výhodou, ale není podmínkou., Místo je vhodné i pro absolventy., Nabízíme: , zajímavou práci, příjemné pracovní prostředí, balíček zaměstnaneckých benefitů, možnost kariérního růstu v rámci hotelového řetězce, dobré, platové ohodnocení s motivační složkou mzdy, bezplatné ubytování, stravování za zvýhodněnou cenu, práce v turnusech (5dnů/5dnů). Pracoviště: Cpi hotels, a.s. - clarion hotel špindlerův mlýn ****, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Lenka Burešová, +420 770 131 368. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 9 000 Kč Speciální pedagogové Sociální pracovník-ce, speciální pedagog, sociální pedagog , psycholog. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK-CE - SOCIÁLNÍ PEDAGOG, SPECIÁLNÍ PEDAGOG, PSYCHOLOG- pracovník NZDM- úvazek 0,4-16h/týden, Charakter vykonávané činnosti: ambulantní a terénní poskytování sociálních služeb dětem, mládeži a mladým dospělým ve věku od 6 do 26 let – práce v odpoledních hodinách příprava a realizace programů, akcí a besed pro cílovou skupinu, administrativa služby, spolupráce na tvorbě metodik, spolupráce s institucemi v rámci návazné sociální sítě., Požadavky: vzdělání a odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, kreativita, komunikativnost, spolehlivost, osobnostní vyzrálost, absence problémů s návykovými látkami, zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, znalost práce na PC (Windows, MS Office), řidičský průkaz skupiny „B“., Výhodou: kurz krizové intervence, příp. další kurzy, výcviky, praxe v oblasti nízkoprahových služeb, teoretická a praktická znalost Standardů kvality sociálních služeb, Nabízíme: zajímavou a kreativní práci, odpovídající finanční ohodnocení (podle vzdělání a délky praxe), stravenky, možnost dalšího vzdělávání v oboru, odborné vedení a supervizi, 5 týdnů dovolené, , Profesní životopis a motivační dopis zasílejte do 5. 10. 2018 na adresu:, NZDM Shelter RIAPS, Procházkova 818, Trutnov 541 01 nebo na e-mail: shelter@riaps.cz. Do předmětu uveďte „Výběrové řízení – NZDM Shelter RIAPS“., Zájemci splňující podmínky budou pozváni k osobnímu setkání. Osobní pohovory budou probíhat v týdnu, od 15. - 19. 10. 2018. Každý uchazeč bude vyrozuměn přes e-mail., Pro další informace volejte na tel. č. 499 397 771, 731 441 268, pište shelter@riaps.cz,, kontaktní osoba: Bc. Lucie Slezáková, DiS (vedoucí NZDM).. Pracoviště: Sdružení ozdravoven a léčeben okresu trutnov - riaps, Procházkova, č.p. 818, 541 01 Trutnov 1. Informace: Lucie Slezáková, +420 499 397 771,731 441 268.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Nymburka ve třetím kole druhé ligy vyhráli, na svém ledě porazili tým Trutnova 5:3.
14

Uspělo jen Vrchlabí, zaskočilo rivala z Jablonce

Úspěch Evy Vrabcové Nývltové

Vrabcová poběží nejstarší maraton na světě v Bostonu

Turnaj O pohár města začnou basketbalistky proti maďarské Pécsi

Trutnov Závěr týdne bude v trutnovské sportovní hale při ZŠ Komenského patřit devatenáctému ročníku mezinárodního turnaje basketbalistek. Šestice klubů tu bude soupeřit O pohár města Trutnova.

Děti si mohou přijít na zimák zahrát hokej

Trutnov - Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení mají ve čtvrtek od 16 hodin jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT