V devět hodin začaly interaktivní lyžařské závody, při nichž si známé osobnosti změřily síly se svými fanoušky ve speciální slalomové trati s profesionálním startovním zařízením. Nejprve vyrazila na trať veřejnost, poté závod pokračoval sportovním zápolením osobností, které si k sobě vylosovaly parťáka do týmu. Jejich nejlepší časy se následně sečetly, čímž se určilo pořadí celého závodu.

Největším překvapením byla účast tanečnice Anife Vyskočilové (na menším snímku), jež přijela jako náhradnice za nemocnou Martinu Gavriely. Diváky a mezi nimi jistě i své fanoušky překvapila dovednostmi na snowboardu. Anife podle svých slov jezdí na prkně již devět let, zároveň má ale za sebou tři operace zad. Možná i proto si čím dál více připadá jako „kokos na sněhu", což potvrdila i výsledným časem. „Dráha byla nějak najednou mimo mě a nepodařilo se mi udělat ty kuličky, hadičky nebo obloučky anebo jak se tomu tady v Herlíkovicích říká," usmívala se sympatická závodnice.

Problém s navigací měla také vicemiss ČR 2009 Lucie Smatanová. Na startu se totiž objevila jako poslední z velmi bizarního důvodu – ztratila se a projela toho času uzavřenou černou sjezdovku. Nic se jí však nestalo a včas stihla i závodní trať.

Mezi závodníky byl i muzikant Ota Balage, jenž se po komplikované operaci kolene vrátil do sportovního života a začal zostra rovnou bez tréninku. Největším „pohodářem" sobotního klání byl bezpochyby herec a dabér Zdeněk Mahdal, který si během závodu střihnul gulášek i svařák.

Vítězem se nakonec stal František Jež, olympijský medailista ve skoku na lyžích, opět bez tréninku najel do branek dost razantním stylem. Na otázku, zda jako profesionální skokan na lyžích také nebral pověstné Armstrongovy vitamíny, s úsměvem dodal, že ne.

Pořadí úvodního závodu ČP

1. František Jež a závodník Pospíchal 34.41
2. Ota Balage (+ Lainer) 39.36
3. Zdeněk Mahdal (+ Sucharda) 40.10
4. Lucie Smatanová (+ Hrzman) 42.72
5. Anife Vyskočilová (+ Maršálek) 64.34

Další závod Českého poháru muzikantů a osobností se pojede v sobotu 16. února ve skiareálu Mariánské Lázně. Mezi startujícími bude možnost vidět Otu Balage, Renatu Langmanovou, Davida Suchařípu, Nikol Moravcovou, Olgu Šípkovou, Lucii Smatanovou a Hanu Mašlíkovou.

BYLO VESELO. Kdo v sobotu navštívil Herlíkovice, mohl sledovat lyžařské umění známých osobností showbyznysu.

(bal, to)