Nejstarší tým ligy tak je po nedělním triumfu 6:3 už jen krůček od vysněného titulu.

Vysoké nasazení, bezchybná obrana a především vysoká efektivita v koncovce. To byly hlavní trumfy, se kterými Matadoři vyrukovali na vítěze základní části Kobru. Její útočná vozba se proti výborně bránícímu soupeři vůbec nedokázala prosadit. Většina střel buď nesměřovala mezi tři tyče, nebo skončila na nohách a hokejkách protihráčů. Naopak sebemenší zaváhání Kobry v obraně Matadoři nemilosrdně trestali.

Do vedení se dostali už ve druhé minutě, když dalekonosné nahození Aleše Tůmy doplachtilo až za záda gólmana Kobry. Ještě v úvodní třetině zvýšil na 2:0 Slivko. Když se ve druhé části tvrdou ranou zdálky prosadil Marek Filcsák, vypadalo to na debakl. Kobra se ale dokázala vrátit do zápasu. Branku Sekyrky ještě rozhodčí neuznal, zato Michal Krčmář už míček dopravil do svatyně Matadorů v souladu s pravidly. Na rozdíl jediné branky Kobru přiblížila nechytatelná dělovka Lánského. Třetí třetina ale patřila opět Matadorům. Dvakrát se zblízka trefil kanonýr Petr Petružálek, jednou rychlík Polonský.

Zvednout pohár nad hlavu budou moci Matadoři už tuto neděli. Odveta je na programu v 17.30. O hodinu a půl dříve sehrají druhý zápas o bronz Partners Vrchlabí a Good Mood. První duel lépe zvládl vrchlabský soubor, který hlavně díky druhé třetině (4:1) slavil výhru 7:2.