Zatímco v prvním zápase museli Matadoři neustále dotahovat náskok soupeře, tentokrát to byli vrchlabští florbalisté, kteří většinu utkání tahali za kratší konec provazu. Na branku domácích ale vždy stačili odpovědět. Ve třetí třetině za stavu 4:4 dokonce šli do vedení.

Po usilovném dobývání vrchlabské svatyně se z brankoviště podruhé v utkání prosadil Petr Petružálek a vyrovnaná bitva dospěla do prodloužení. Už to vypadalo, že zaplněná hala uvidí samostatné nájezdy, ale Matadoři v poslední minutě zrežírovali rozhodující akci. Bek Šťastný vyrazil na ofenzivní výlet, našel ideálně postaveného odstřelovače Víška, jeho projektil stejně jako dorážku Petružálka brankář ještě vyrazil, zato na pohotové doklepnutí Tomáše Polanského byl už krátký – 6:5. Útočník Matadorů tak rozhodl i druhý finálový zápas a obhájce titulu poslal jen do boje o bronz.

Druhé finále po sobě si zahrají florbalisté Kobry. Podle očekávání si s Good Mood poradili také v semifinálové odvetě, tentokrát vysoko 9:2. Dvougólový náskok Kobry z první třetiny sice dokázal ve druhé části vygumovat snajpr David Sobotka, ale to bylo ze strany Good Mood vše. Ještě v závěru druhého dějství vrátil loňskému finalistovi vedení Michal Krčmář a poslední třetina se proměnila v exhibici Kobry, která soupeřovu obranu zničila šesti góly.

Úvodní finálový duel mezi Kobrou a Matadory hostinská sportovní hala přivítá v neděli od 17.30. O hodinu a půl dříve si to o bronz rozdají Partners a Good Mood. Finále se hraje na dvě vítězství.