Pro svěřence lodivoda Emila Janičaty to byla devátá výhra v řadě a zároveň nejvyšší triumf dosavadního průběhu HFL. Velký večer zažil útočník Jaroslav Šulc, který do černého mířil hned pětkrát.

Tři body si v neděli připsal také obhájce titulu z Vrchlabí. FBC Partners se ale proti Rudníku pořádně nadřeli. Po dvou třetinách svítil na světelné tabuli stav 3:3. Nápor nováčka favorit odrazil až dvěma brankami v závěrečné části a bral těsnou výhru 5:4. Hrdinou zápasu byl se 4 přesnými zásahy vrchlabský kanonýr Poláček.

Na tradiční opory se proti Dolní Branné mohli opět spolehnout Matadoři, kteří v nervózním souboji vyhráli 8:1. Duo Marek Filcsák – Petr Petružálek rozvlnilo síť za dolnobranským brankářem šestkrát.

K matným výkonům se vrátil tým Good Mood, tentokrát podlehl ABB Trutnov 1:3. Naopak Celuloidi si po 4 porážkách v řadě konečně spravili chuť a přehráli Lions 5:2. Divizi A s přehledem vévodí Partners (22 bodů) před Matadory (18) a florbalisty Rudníka (16).

V čele divize B se vyhřívá Kobra (27), druhý je ABB Trutnov (14), na bronzovou pozici poskočili Celuloidi (10). Čtvrtí Good Mood ztrácí v boji o postup do play off pouze jediný bod.