Po zápase jste určitě o dění na palubovce hodně přemýšlela. Vsadím se, že hlavně o úvodu utkání, co vy na to?
Je to tak, ale zase se přiznám, že nejsem taková, abych si večer zápas ještě pouštěla (usmívá se). Ono to taky ze hřiště a lavičky vypadá úplně jinak. Pořádně ani nevím, co bylo v zápase tak špatné. Úvod nám ale vůbec nevyšel.

Přitom jste ale věděly, že Žabiny mají drtivé úvody. A o nervozitě u tak zkušeného kádru nemohla být řeč. Tak kde byl problém?
Pravda. Asi jsme podlehly tomu, že nám tam nepadaly koše. Sice jsme měly volné pozice, ale výsledek žádný. Podlehly jsme tlaku, že se nedaří a ke všemu jsme ještě byly horší v obraně, kde Žabiny měly snadné pozice a ty i využívaly.

Za výkon v Brně jste od trenéra slyšely především chválu. Ta se ale po domácí odvetě asi nedostavila, viďte?
Tak my jsme od trenéra zatím nic neslyšely. Byla jsem asi jediná, kdo se s ním bavil. Nějakou chválu ale žádná z nás ani nečekala. Ba naopak. Myslím, že jeho slova budou podobná těm, která jsme slyšely po velmi špatném výkonu v Karlových Varech.

Velký zápas odehrála Tereza Pecková. Co jste říkala na její výkon a neměla od vás prostoru k trojkám až příliš?
My si po prvním zápase řekly, že si musíme v obraně ještě víc pomáhat. Tím vznikaly situace, kdy si Imos míč přehazoval z jedné strany na druhou. No a Terka Pecková má ten míč hrozně vysoko. Když pak k ní dobíháme my malé hráčky, nejde střelám zabránit. V úterý jí to tam navíc padalo.

Kde kdo si mohl říct, že kdyby vám střely do koše padaly na začátku tak, jako v závěru, mohl zápas vypadat jinak. Co myslíte?
Určitě. Ale jak jsem říkala, nedokázaly jsme v prvním poločase přenášet míče, hrály jsme do postavené obrany a proti takovému soupeři se pak hraje špatně. Statickou hrou je přehrát nejde.

Po utkání se s vámi fanoušci loučili, jako by vás viděli naposledy. Porvete se v Brně ještě o jeden domácí zápas?
Samozřejmě to bude hrozně těžké. Mají našlápnuto k vítězství. Holky říkaly, že za postup by měly volný víkend, takže motivace je pro ně obrovská. Na druhou stranu, zahrát si ještě jedno utkání doma a odčinit úterní neúspěch by bylo hezké. Prohrávat 0:2 není příjemné, navíc výkon nebyl ideální. Uvidíme, co to udělá s psychikou.