KATEŘINA HINDRÁKOVÁ proti euroligovému celku USK Praha bojovala, ještě více však její odhodlání uspět bude potřeba ve zbývajících třech až pěti duelech sezony. Ty odehraje Trutnov proti největšímu rivalovi z Hradce Králové.

Ve třetím semifinálovém duelu jste předvedly skvělý úvod. Podpořil vás v něm kvalitně odehraný zápas číslo dvě?
Určitě. Navíc jsme hrály v domácím prostředí. Ten začátek byl navíc dobrý v tom, že jsme hrály rychle dopředu, dávaly jsme si míče z ruky a padly nám tam i střely. Všechno se sešlo.

Od stavu 29:24 ale převzal otěže zápasu jasně do svých rukou soupeř. Ve středu vám moc nadějí na úspěch nedal, viďte?
Rozhodně to byl úplně jiný zápas než v neděli. Ony taky dostaly po druhém utkání pořádné varování od trenérky. V neděli jsme s nimi odehrály až do konce bitvu o vítězství. Teď už ty americké pivotky ani nesundaly ze hřiště. Hrály v plné síle a lavička takřka nedostala šanci. USK věděl, že se v Trutnově nemohl výkon z nedělního utkání opakovat. A bylo to znát.

V čem byly soupeřky z USK Praha nejvíc nepolapitelné?
(usmívá se) Nejvíc nepolapitelná byla Brunson. Ona je dost silovým hráčem a ačkoliv máme také dvě americké hráčky, ona váží asi jeden a půlkrát tolik, co třeba Ervin. Ta síla je obrovská. Jak jí to tam nepadalo v neděli, tak včera to bylo naopak. Navíc ji podpořila trojkami Míša Zrůstová.

Víte, že to bylo na den přesně před devíti lety, kdy Kara naposledy tohoto soka porazila?
Dočetla jsem se to v Krkonošském deníku (úsměv). Já jsem tenkrát u toho zápasu byla jako dorostenka, takže si to dobře pamatuji.

Tehdy z toho byly stříbrné medaile, ale letos je maximem bronz. Jak se cítíte před bitvami proti Hradci Králové?
Myslím si, že našlápnuto máme dobře. Je nás jedenáct a možná by mohla hrát i Steffanová. Snad to bude i tak stačit, určitě se na sérii o bronz hodně těšíme.

Začíná se v úterý. Těšíte se na atmosféru derby a na co byste pozvala trutnovské fanoušky?
Já jsem byla na utkání Hradce s Valosunem. Tam nebylo slyšet vlastního slova. Bude to úžasná série, šance jsou vyrovnané. Už to bude fanouška bavit, navíc proti nám nastoupí Darča Mišurová a taháků pro naše příznivce je víc.

Nadmíru krutý debakl režírovala Brunsonová

Úřadující šampiónky nenechaly pod Krkonošemi nic náhodě a soustředěným výkonem uštědřily snaživým soupeřkám nejtěžší semifinálovou porážku. USK Praha vyhrál 105:64 a rázně vzkázal do Brna, že na finále je připraven báječně.

Před utkáním převzala kapitánka Kary Nováková od předsedy oddílu Vladimíra Smilnického a čestného prezidenta Tomáše Hendrycha trofej pro nejlepší sportovní kolektiv Královéhradeckého kraje za rok 2012. Basketbalistky se totiž slavnostního vyhlášení v hradeckém Aldisu v době čtvrtfinálového zápasu nemohly zúčastnit.

Pak už ale začala očekávaná bitva. Trutnov držel s favorizovanými soupeřkami krok do 12. minuty, v níž dokonce domácí hráčky vedly 29:24! Pak ale pražský tým předvedl bodovou šňůru, díky níž se uklidnil, následně již jen navyšoval náskok. Kara neměla šanci, všechny tři zbylé čtvrtiny favorit jasně ovládl a hrdinkou utkání se tentokrát stala Američanka Brunsonová, která si v podkrkonošské hale otevřela střelnici.