Plný počet bodů tak po třech dějstvích hostinské ligy má už jen Skirent Vrchlabí.

Kobra bez jedu

Tým Kobry, který se musel obejít bez několika tradičních opor (Michal Krčmář, Jan Motloch, Libor Janičata), dokázal reagovat na úvodní nástup starých psů a nepříznivý vývoj skóre 0 : 2 dokázal ještě v první třetině otočit na 3 : 2. V dalším průběhu ale mužstvo lodivoda Emila Janičaty doplatilo na děravou defenzivu a především fatální střeleckou nemohoucnost, kdy hráči Kobry zahazovali i ty nejvyloženější šance. Fyzicky dobře připravený soupeř toho dokonale využil a díky čtyřem trefám Zemánka a hattricku Jirky Zemana ml. Kobru nakonec hladce vyprovodil 10 : 5.

Zatímco výhra psů nad oslabenou Kobrou byla překvapením, remíza 3 : 3 mezi Matadory a FBK Celuloid’s Models se dá označit za největší senzaci dosavadního průběhu HFL. Dlouho to přitom vypadalo, že zatím suverénní Matadoři, kteří nastoupili pouze s osmi hráči, nejhorší mančaft ligy bez problémů přejedou. Ještě ve třetí třetině na ukazateli skóre svítil stav 3 : 0. Modelové však nesložili zbraně a v posledních minutách v obranném pásmu očividně unavených Matadorů roztočili nevídaný ofenzivní kolotoč, který těsně před koncem zápasu vyrovnávací brankou korunoval Břetislav Sýkora.

Matadoři, jež se dvakrát museli bránit soupeřově přesilovce pět na tři, nakonec byli rádi i za bod. Veterán Karel Bartoš měl totiž zhruba deset vteřin před závěrečným klaksonem na holi vítěznou trefu, z vynikající pozice však na ostříleného gólmana Matadorů Přemka Janovského nevyzrál.

Skirent opět vítězně

Ani ve třetím utákní nabitého nedělního programu nebylo k překvapení příliš daleko. Good Mood hrál po dvou třetinách s vrchlabským Skirentem, prvním týmem ligy, nerozhodně 3 : 3. Zkušený soupeř ve třetí dvacetiminutovce Good Mood odskočil na rozdíl dvou branek, což se ukázalo jako rozhodující. Produktivní David Sobotka sice ještě snížil na 5 : 4, ale vrchlabský mančaft okénka v obraně soupeře nekompromisně potrestal dalšími dvěma zásahy a ve finále se radoval z výhry 7 : 4. V příštím kole zatím neporažený Skirent změří síly s domácí Kobrou, která se pokusí odčinit nedělní debakl.