Slavnostní galavečer, v rámci kterého budou vyhlášeny výsledky ankety „Nejúspěšnější sportovec roku 2009 Královéhradeckého kraje“, proběhne v úterý 30. března od 19 hodin v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Rozhodující pro pořadí v jednotlivých kategoriích – jednotlivci dospělí, jednotlivci mládež, kolektivy dospělí, kolektivy mládež, trenéři a cvičitelé, handicapovaní sportovci, mimořádné ocenění, mimořádné zásluhy o reprezentaci kraje – budou hlasy odborné komise složené ze zástupců pořadatelů ankety.

Zároveň bude vyhlášena anketa čtenářů Deníku, o jejichž výsledcích rozhodnete vy, čtenáři. Hlasující uvedou své tři favority do hlasovacího kuponu (viz níže), který doručí nejpozději do pátku 19. března do sídla krajské redakce Deníku v Hradci Králové (Kladská 17).

Vítězem čtenářské ankety se stane sportovec, který získá nejvíce hlasů. Tři vylosovaní čtenáři obdrží ceny od našeho vydavatelství.
Vybírat můžete z následující nominace sportovců – Nejúspěšnější sportovec roku 2009 Královéhradeckého kraje. Kdo si získá vaši oblibu?
Martin Mareš, silniční cyklistika, PSK Whirlpool-Author HK, mistr republiky v závodě s hromadným startem, účastník MS

Martin Mrkvička, biliard
, TJ Sokol HK, mistr republiky jednotlivců v jednobandu, 3. místo na MČR jednotlivců v kádru 52/2, 3.místo na MČR tříčlenných družstev

Lucie Matoušková, rychlostní kanoistika
, Sokol HK, ME juniorů Poznaň – 8. místo K4 500m, MČR – (7x) 1.místa (všechny kategorie a tratě) 7x mistr ČR/ K1 - 500m a 1km, K2 -500 m a 1km, K4 - 200 m, 500 m a1km/ z 9 možných 1x jen druhá, MS do 23let 8. místo

Jana Blahová, rychlostní kanoistika
, Sokol HK, MS Dartmouth – 8. místo štafeta, 9. místo K4 500m, ME Brandenburg - 8. místo K4 500m, 13. místo K1 500m, 7. místo K4 200m, 9. místo K1 200m

Lukáš Horák, kvadriatlon
, Sokol HK, trénuje sám, je býv. čs. reprezentant v kanoistice, 9. místo

Václav Fejfar, autokros
, Autoklub Nová Paka, celkově 3. místo v divizi 1 ME, 1. místo ve FOZ GOA - Portugalsko, 2. místo v Nové Pace, 2. místo v Matsimenbergu - Německo, 2. místo v Saint Igny - Francie, 2. místo - Přerov, 3. místo Bauska - Lotyšsko, 6. místo Nyirád – Maďarsko

Radka Krejčová, karate
, SK Karate HK, 2. místo MS Karate SKIF (Atény) v kumite žen nad 60kg, 1. místo MČR v kumite žen nad 68 kg, 1.místo MČR v kumite žen bez rozdílu hmotnosti, členka vítězného týmu I. ligy karate družstev žen Spartak HK (počtvrté v řadě)

Pavel Petřikov, judo
, PSK Judo HK, MS – 7. m., ME - 9. m., SP 2x 1. místo, 1x 5. místo, Grand Slam 1x 5. místo, MČR - 1. místo, nejlepší judista ČR - muži 2009

Darina Mišurová, basketbal
, BK Kara Trutnov, kapitánka a vůdčí postava ligového týmu basketbalistek a jedna z nejlepších hráček české ligy, v roce 2009 se výrazně zasloužila o 3. místo v Ženské basketbalové lize, 3. místo v ČP a postup do finálového turnaje Středoevropského poháru

Kateřina Hindráková, basketbal
, BK Kara Trutnov, 4. místo na Světové univerziádě v Bělehradě - reprezentace České republiky

Adéla Věchtová, basketbal,
BK Kara Trutnov, 4. místo na Světové univerziádě v Bělehradě - reprezentace České republiky

Andrea Vacková, basketbal
, BK Kara Trutnov, ME žen do 20 let v Polsku – reprezentace České republiky

Dana Kušlitová, basketbal
, BK Kara Trutnov, ME žen do 20 let v Polsku – reprezentace České republiky

Nikola Tothová, basketbal
, BK Kara Trutnov, ME žen do 20 let v Polsku – reprezentace České republiky

Michaela Hartigová, basketbal
, BK Kara Trutnov, ME žen v Lotyšsku – reprezentace ČR, velká opora ligového týmu žen Trutnova - 3. místo v Ženské basketbalové lize, 3. místo v ČP, postup do finálového turnaje Středoevropského poháru

Jan Sychra, broková střelba – skeet
, ASO Dukla Hradec Králové, SP Mnichov – 1. místo – vyrovnaný světový rekord (149/150), ME Osijek – 3. místo jednotlivci, 1. místo družstva, finále SP Peking - 5. místo

Rudolf Cogan, triatlon
, TJ Nová Paka, bronzový na ME družstev, 24. individuálně, 2. místo v ČP v dlouhém triatlonu, 3. místo na mistrovství ČR v dlouhém triatlonu

Petr Soukup, triatlon
, TJ Nová Paka, mistr Evropy v dlouhém triatlonu do 24 let, 2. místo na MČR v duatlonu

Radka Brožková, orientační běh
, Sportcentrum Jičín, MS v Maďarsku – 5. místo ve štafetě, 12. místo na krátké trati, 15. místo na klasické trati, medailistka z MČR

Dana Brožková, orientační běh
, Sportcentrum Jičín, mistryně světa na krátké trati v Maďarsku, 4. místo na klasické trati, 5. místo ve štafetě, mistryně ČR na klasické trati, vítězka ankety o nejlepšího orientačního běžce v ČR

Martin Bareš, házená
, HBC Jičín, jeden z nejlepších defenzivních hráčů extraligy mužů, člen základní sestavy mužů HBC – 6. místo

Anna Chejnovská, zápas
, Sokol HK, mistryně ČR v kategorii juniorek volný styl ve váze do 72kg, mistryně ČR v kategorii žen volný styl ve váze do 72kg, 1. místo na mezinárodním turnaji – VC HK, reprezentantka ČR

Jan Kopecký, automobilové soutěže (rally)
, Škoda motorsport Auto Kopecký, 2. místo absolutně v International Rally Chalenge, 1. místo v Barum Rally, 1. místo v Asturias Rally (Španělsko), 2. místo v Azores Rally (Azorské ostrovy), 2. místo v Ypres Rally (Belgie), 2. místo v Rally Russa (Rusko), 4. místo v Rally Monte Carlo (Monako), 2. místo v Rally Bohemia, 3. místo absolutně v MMČR rally

Petr Novák, hokejbal
, HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové, 2. místo v extralize mužů, hokejbalista roku 2009 v ČR, hokejbalista roku 2009 celého světa, kapitán mistrů světa na MS 2009 v Plzni - střelec vítězného gólu v prodloužení ve finále proti Indii

David Krejčí, skiboby
, TJ Sokol Deštné, 4x zlatá medaile na MS (slalom, obří slalom, Super–G, kombinace) v Polsku, celkový vítěz Světového poháru

Ladislav Brykner, házená
, TJ Jičín, reprezentant ČR v juniorech, start na MS v Egyptě, hráč základního týmu extraligových mužů

Josef Král, motorismus
, International Formula Masters a série GP2, celkově 3. místo v sérii International Formula Master 2009, královéhradecký pilot je prvním Čechem, který se v barvách anglického týmu Super Nova Racing účastní formulové série GP2

Michal Matějovský, automobilové závody na okruzích
, SUNRED-BRT, 2. místo v závodě Seat Leon Eurocup ve Valencii, 4. a 5. místo v závodě Seat Leon Eurocup v Brně, 9. místo v celkovém hodnocení Seat Leon Eurocup (25 bodovaných jezdců, 40 celkem)

Jana Vepřeková, bezmotorové létání
, Aeroklub Dvůr Králové, 2. místo na mistrovství světa 2009 Maďarsko – Szeged

Josef Rákosník, stolní tenis
, Sokol HK 2, 2. místo na ME veteránů ve dvouhře mužů v kategorii 74 až 79 let v Poreči, 3. místo na ME veteránů ve čtyřhře mužů v kategorii 74 až 79 let v Poreči

Oldřich Fiala, stolní tenis
, Slovan Broumov, v květnu 2008 se zúčastnil MS v Rio de Janeiru v Brazílii, kde prohrál jedno jediné utkání a skončil na 5. místě ve dvouhře a dosáhl i 5. místo ve čtyřhře, v květnu 2009 se zúčastnil ME v chorvatské Poreči, kde opět skončil na 5. místě ve dvouhře a ve čtyřhře, též v květnu 2009 byl členem reprezentačního družstva ČR proti Slovensku, v listopadu 2009 při závěrečném hodnocení roku 2009 na Velké ceně Českomoravského klubu stolního tenisu v Tišnově získal stříbrnou medaili za 2. místo, to všechno v kategorii nad 80 let

Michaela Drábková, atletika
, SK Nové Město nad Metují, 1. místo na MČR dorostenek v běhu na 1500m v hale (4:51.88), 1. místo na MČR dorostenek v běhu na 1500m překážek – dráha (5:18,70), 1. místo v mezistátním troj〜utkání dorostenek v běhu na 1500 na dráze (5:04,13), 2. místo na MČR žen do 22 let v běhu na 1500 m na dráze (4:42,98), podílela se na zisku 1. místa na MČR dorostenek – štafeta

Tereza Novotná, atletika
, Sokol HK, 1. místo na MČR dorostenek v běhu na 3000 m v hale (10:36,42), 1. místo na MČR dorostenek v přespolním běhu (11:03), 19. místo na MS juniorek v běhu do vrchu – 4,3km s převýšením 275 m (25:02); orientační běh, OK 99 HK, 2. místo na juniorském MS – závod ve sprintu, 1. místo MČR ve sprintu st. dorost

Alena Ulrichová, atletika
, SK Nové Město n. M., 1. místo na MČR žákyň běhu na 800m v hale (2:17,25), 1. místo na MČR žákyň v přespolním běhu - 2 km (7:31), 1. místo v mezistátním trojutkání žákyň v běhu na 800 m na dráze (1:37,85), podílela se na zisku bronzové medaile štafety žákyň 3x 300 m (2:11,75)

Karolína Grohová, atletika
, TJ Dvůr Králové, 1. místo na MČR žen do 22 let v běhu na 3000 m př. - 11:44,47, 3. místo na MČR juniorek v běhu na 3000 m př. 11:39,25

Denisa Dvořáková, atletika
, TJ Lokomotiva Trutnov, 1. místo na MČR žákyň v hodu kladivem (47,16), 1. místo v mezistátním trojutkání žákyň v hodu kladivem (50,09)

Vít Kotěra, rychlostní kanoistika
, TJ Sokol Černožice, 1. místo MČR

Tereza Kubíčková, rychlostní kanoistika
, Sokol HK, 5x mistr ČR z možných 6 disciplín,1x 2. místo, vítězka ČP v kategorii žákyně

Vít Zbirovský, rychlostní kanoistika
, Sokol HK, MČR - 1. místo

Kristýna Stonjeková, jezdectví
, JK Marengo Dobřenice, mistr ČR skoky junioři

Kamila Kotyzová, jezdectví
, JK Stáj Adam, mistr ČR v drezuře junioři

Tomáš Kalenský, silový trojboj
, SK Powerlifting, bench press MČR v powerliftingu raw 1. místo (75 kg T16/17), Me WUAP Německo v pwl 1. místo (82,5kg T16/17), (3 xer s 1x wr), Československá liga družstev – 4. místo (618.75 reshel) (wr), ATP pohár v mrtvém tahu – 2. místo (kat. junioři), Středoevropský pohár v benchpressu 1 – 3. místo (kat.teens), Středoevropský pohár v benchpressu 3 - 3. místo (kat. teens), MS WUAP Francie v pwl 1. místo (75kg, T16/17) (2xwr), Světový pohár v pwl 1. místo, 2. místo absolutně (3x wr)

Karolína Teplá, orientační běh
, TJ Slavia HK, ME dorostu (Srbsko, červenec 2009), 2. místo ve sprintu v kategorii D18 (starší dorostenky), 1. místo ve štafetě CZE v kategorii D18 (starší dorostenky)

Matyáš Szucs, šachy
, TJ Sokol HK, 2. místo MČR H10 (Kouty nad Desnou), 1. místo Visegrádský šachový festival H11 (Liptovský Mikuláš), 1. místo Mezinárodní rapid turnaj mládeže U10 (Bindlach, SRN), 4. místo mezinárodní mistrovství Nizozemska U10 (Enschede), 2. místo VC kantonu Bern U10( Kirchberg), 22. místo ME mládeže H10 (Fermo) (5,5 bodu/9; celkem 81 hráčů), 2. místo MČR v rapid šachu H10 (HK), 1. místo mezinárodní mistrovství Lichtenštejnska U10 (Schaan), 2. místo mistrovství Čech H14 (Harrachov) - v kategorii věk vyšší

Barbora Černá, karate
, SK Karate Spartak HK, 1. místo MČR v kumite starších žákyň do 50kg, 3. místo ODM v kumite starších žákyň nad 45kg, členka týmu Spartak HK, který se v I. lize dorostenek umístil na 1. místě (podruhé za sebou)

Eva Lálová, karate
, SK Karte Spartak HK, 1. místo MČR v kumite juniorek do 63kg, 1. místo na mistrovství Východočeského svazu karate v kumite juniorek do 53kg, 1. místo na Shotokan Cup – mezinárodní turnaj karate v Kostelci n. O., členka týmu Spartaku HK, který v I. lize juniorek skončil na 2. místě

Kristina Hostáková, golf
, Golf Club HK, MMČR Karlový Vary 5. místo v kategorii žen, Mezinárodní mistrovství Slovenska Velká Lomnica 5. místo v kategorii žen (v roce 2008 Mezinárodní mistrovství Maďarska ženy)

Tomáš Kupka, krasobruslení
, Bruslařský klub HK, žebříček ČP Krasobruslařského svazu - kat. žáci 2008/2009 1. místo, Mistrovství ČR – kat. žáci – 2007 1. místo, 2008 - 2. místo, 2009 - 1. místo

Petra Záplatová, basketbal
, BK Kara Trutnov, velký talent českého basketbalu, v sezoně 2008/2009 odehrála neuvěřitelných 124 zápasů na vrcholné úrovni – v Evropském poháru FIBA a v Ženské basketbalové lize za A tým, v první lize za B tým, v extralize za st. dorostenky, v reprezentaci hájila barvy ČR na MS hráček do 19 let v Thajsku (10. místo) a ME hráček do 18 let ve Švédsku

Miloš Slavíček, broková střelba – skeet
, ASO Dukla Hradec Králové, MS Maribor - 1. místo jednotlivci, 1. místo družstva, ME Osijek 3. místo družstva, MČR Brno 1. místo jednotlivci

Aneta Pechancová, plavání
, TJ Lokomotiva Trutnov, je účastnicí MS dospělých v Římě 2009 a MEJ 2008, je mistryní ČR dospělých 2009 - jednotlivci, štafety, družstvo, je mnohonásobná mistryně ČR dorostu 2009, byla 2. v seriálu ČP žen 2009, je reprezentantkou ČR, členkou Centra sportu MV ČR

Tomáš Vaníček, judo
, SKP Judo Jičín, účastník MS juniorů, mistr ČR juniorů, 3. místo na MČR mužů

Martin Stehlík, box
, Box club Jičín, účastník ME v Polsku, 3. místo na MČR juniorů, vítěz několika mezinárodních turnajů 2009

Jakub Konrád, zápas
, Sokol HK, mistr.ČR v kategorii kadetů (st. dor.) ve váze do 85 kg, vítěz mezinárodních turnajů v Polsku (BRZEG Dolny – Wroclaw), vítěz mezinárodního turnaje Memoriálu R. Volrába (HK), kapitán družstva kadetů, které získalo 2. místo na MČR družstev

Ondřej Rybín, cyklistika
, Cyklo Team Whirlpool Author Junior HK, 3. místo na olympiádě mládeže EYOF ve Finsku, 3x mistr ČR, celkové 2. místo na mezinárodním etapovém Závodě míru nejmladších v Jevíčku, zařazen do státní reprezentace juniorů na rok 2010

Simona Šlehobrová, stolní tenis
, SK Dobré, 5. - 8. místo na ME kadetek ve dvouhře (07/2009 - Praha), členka družstva starších žákyň – MČR 2009, členka družstva dorostenek - 4. místo v ČR 2009 (v obou případech nejlepší hráčka družstva), dále vše 3. místa, MMČR kadetek ve čtyřhře, na MČR kadetek ve dvouhře, čtyřhře i smíšené čtyřhře, na mezinárodním Pro Tour v Káhiře ve čtyřhře a družstvech kadetek

Pavlína Tojnarová, skiboby
, Skibob klub Dobruška, 4x stříbrná medaile na mistrovství světa v jízdě na skibobech v Německu, kategorie žákyň (slalom, obří slalom, super G, kombinace)

Markéta Novotná, orientační běh
, OK 99 HK, 1. místo ME v družstvech dorostu, 2. místo ME štafeta ml. dorostenky, 5. místo ME sprint (Srbsko), lyžařský orientační běh (Švédsko)

Žaneta Mazurová, cyklistika
, SK Integraf HK, Pavel Svoboda, 2. místo - časovka jednotlivců, Global Games 2009 v Liberci (nejvyšší světová soutěž mentálně postižených - paralela paralympiád, stejná úroveň), 3. místo – silniční závod jednotlivců, Global Games 2009 v Liberci

Ondřej Sedliský, tenis
, SK Integraf Hradec Králové, Petr Sedliský, 1. místo dvouhra, 1. místo čtyřhra, 1. místo družstva na Global Games 2009 v Liberci