Po dvou vydařených zápasech proti favorizovaným soupeřům na domácí půdě hráči Jilemnice dopadli tvrdě na zem. Ačkoliv na turnaji ve vzdáleném Slavičíně nehráli výrazně hůře než oba jejich soupeři, dostali na cestu domů tvrdě naloženo. Domácí sálovkáři jim nasázeli pět branek, Zlín dokonce sedm.

Jilemnice bohužel na Moravu odjela v oslabené sestavě, navíc kapitán Kraus a stálice obraných řad Paulů hráli se sebezapřením, a tak oproti minulému týdnu nyní mužstvo na body nedosáhlo.

Jerevan Slavičín - Sico Jilemnice 5:1 (0:0)

Nešťastný zápas sehrálo Sico s domácím Jerevanem. Ačkoliv mělo v 1. poločase více ze hry a bylo jednoznačně lepším týmem, nedokázalo vstřelit jedinou branku.

„My jsme opravdu měli tři čtvrtě zápasu ve své moci, mohli jsme vést třeba 4:0, protože jsme spálili velké šance. Místo toho jsme ale trefili tyč, břevno, a tak skončil první poločas bez jediného gólu,“ řekl prezident Sica Jilemnice Milan Szabo.

Druhý poločas ale začal dobře. Hned v úvodu dokázal skórovat Smolík a Jilemnice šla alespoň do mírného vedení. „Bylo už jen otázkou času, kdy dáme druhou branku, ale to se nestalo a domácí naopak dokázali vyrovnat,“ řekl Szabo. Domácí začali bojovat a šťastnou brankou dokonce ve 34. minutě vývoj skóre otočili. Rozhodnutí pak přišlo hned vzápětí. Šulcovi rozhodčí odpískal penaltový faul, domácí uspěli a tím se dostali do dvoubrankového vedení. V otevřeném závěru, kdy Jilemnice vrhla všechny síly do útoku, pak Slavičín skóroval ještě dvakrát a tak si připsal tři body.

„Myslím, že domácí vyhráli zcela nezaslouženě. My jsme hráli, ale pochopitelně rozhodly branky soupeře,“ řekl na závěr Szabo.

SMR PLUS Zlín - SICO Jilemnice 7:0 (3:0)

Ani do druhého zápasu nevstoupila Jilemnice výrazně hůře. Rozdíl mezi oběma mužstvy byl ale v tom, že Zlín, za který nastoupila řada místních fotbalistů, dokázal své šance proměňovat, zatímco Jilemnice v koncovce opět tápala.

„Soupeř nastoupil v plné síle s maximálním nasazením. Své šance dokázal využívat téměř bez zaváhání a zaslouženě tak vyhrál,“ zhodnotil zápas Milan Szabo.

Na hostujícím týmu se v závěru projevila únava z dvojutkání a tak duel skončil vysokým debakl hráčů z Krkonoš.

Sico Jilemnice: Kos, Šulc, Vašek, Paulů, Šimek, Kraus, Šlechta, Smolík.

„Dá se to shrnou asi tak, že minule jsme hráli jednoznačně nadprůměrnou sálovku, ale nyní jsme nedokázali zahrát ani standard. Bohužel slabší den si vybrali oba brankáři, kteří nás nepodrželi, zatímco u soupeře byli v obou zápasech oporou. Za nás nejvíce bojoval Ota Vašek, který sice také chyboval, ale jinak vynikal nad ostatními,“ zakončil hodnocení víkendového turnaje Milan Szabo.

Ostatní zápasy: Klatovy - Vamberk 3:5, Chemcomex Praha - Vamberk 8:0, Klatovy - Polička 2:1, Prachatice - Sádek 1:1, Chemcomex - Polička 5:2, Větřní - Sádek 1:7, Prachatice - Stonava 3:2, Větřní - Stonava 7:2.