Zápolení začalo soutěží stupně ZM pro 4 a 5 leté koně startující prvním a druhým rokem. Do závodu nastoupilo celkem 12 koní, z toho sedm šlo čistě a kvalifikovalo se do rozeskakování. V tom zvítězil Jan Chýle s Cool Paradise ze Sportovní stáje Chýle.

V nejočekávanější soutěži stupně L* se o vítězství utkalo 16 dvojic. V napínavém rozeskakování tradičně zvítězil Jan Chýle s Rommelem. Ten si odvezl tučnou finanční odměnu a pohár, který předal osobně syn Mudr. Jiřího Hassy, Mudr. Jiří Hassa ml. Na druhém místě se umístil Leoš Černohorský s Rebekou a na třetím Petr Vančura s Cavalerií. Ten také vyhrál přebor Českého ráje mužů.

V první soutěži nedělního dne – štafetě dvojic 90/100 cm startovalo celkem 9 dvojic. Nejrychlejší parkur se povedl dvojici Tamaře Křídlové s Catrey a Katce Bernardové s Dantesem.

Soutěž ZL s postupným rozeskakováním byla vypsána jako Memoriál Ing. Milady Barešové. Do druhé fáze se probojovalo pět dvojic, z toho třikrát Petr Vančura který obsadil první (Čarmena), čtvrté (Debie) a páté (Rocky) místo. Na druhém místě se umístila Petra Charvátová s Ryzlinkem a na třetím Alexandra Pejosová s Lady Sarah.

(vs)