Hradec Králové - Byl to návrat hodný velké hráčky. Střelecká smůla v úvodu utkání, kdy se míče odrážely od obroučky a někdy z koše nečekaně vyskočily, EVU NĚMCOVOU-HORÁKOVOU (nar. 3. prosince 1972) vůbec nevykolejily. Postupem času našla správný rytmus, při doskocích kralovala a na vítězství s pražskou Spartou v úvodním kole ŽBL se nakonec podílela devíti body. Nejlepší basketbalistka Evropy roku 1996 a členka vítězného týmu z ME 2005 tak v hradeckém dresu prožila po více než tříleté pauze úspěšný comeback.

Cítila jste před zápasem nervozitu?
To víte, že mě trochu šimralo v žaludku. (směje se) Myslím, že to bylo i vidět. Asi čtyřikrát jsem zpod koše minula. Na druhou stranu nějaké zkušenosti mám. Věděla jsem, že to opadne a bude se to zlepšovat.

Sparta asi byla ideálním soupeřem na rozjezd…
Určitě. Proti zkušenějšímu týmu bychom se nadřely mnohem víc.

Zaznamenala jste devět bodů a desetkrát jste úspěšně pod košem doskočila. Jste spokojena se svým výkonem?

Zlepšovat se člověk může pořád, i když má už nejlepší léta za sebou. Těší mě hlavně, že jsme vyhrály a já k tomu mohla pomoci.

Ve druhém poločase jste se už na palubovce prakticky neobjevila. Byli jste tak domluveni s trenérem Volejníkem?
Ne. Ale je dobře, že dal příležitost také ostatním hráčkám. Fandím tomu. Zápas byl rozhodnutý. Mladé holky se musejí vyhrát. Utkání, v nichž budeme soupeře porážet o třicet a více bodů, v sezoně asi moc nebude.

Respektují vás mladší spoluhráčky?
Holky mě velmi dobře přijaly, atmosféra v týmu je výborná. Věkový rozdíl tady samozřejmě je, ale fungujeme nám to. Jsme taková jedna velká rodina, a to je dobře.

Další zápas vás čeká zítra na Valosunu, tedy na palubovce mnohem silnějšího protivníka. Jak se těšíte?
Těším se na každý zápas. Chci se stále zlepšovat. Očekávám vyrovnané utkání. Rozhodně se popereme o dobrý výsledek. Ráda bych si letos s Hradcem zahrála o třetí místo.