V letošním roce byla termínová listina rozšířena z dosavadních patnácti na šestnáct závodů. Lokalita nového závodu je nesmírně atraktivní. Krkonoše se stanou již v sobotu dějištěm prvního ročníku závodu Vrchlabí – Špindl Tour.

Trať hlavního závodu povede z vrchlabského náměstí přes Žalý, Špindlerův Mlýn, Svatý Petr, Strážné, Tetřeví Boudy do cíle na letišti v Lánově u Vrchlabí. Závod se koná pod záštitou starostů měst Vrchlabí a Špindlerova Mlýna a díky vstřícnosti zástupců Správy Krkonošského národního parku si bikeři budou moci zazávodit v jednom z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších koutů Čech.

A protože Kolo pro život je seriál s programem pro celé rodiny, má organizátor akce připravený tzv. „Kolo pro Pas“, který umožní svému majiteli navštívit místní outdoorové aktivity a atrakce se zajímavou slevou. Jsou to např. vyjížďka na koních, tandemový let na paraglidu, vyhlídkový let přímo v cíli závodu, zorbing, obří houpačka, vstup do lanového parku, jízdy na bobové dráze a mnoho dalších aktivit. Po celý den bude fungovat Dětský klub se spoustou her, malováním a také škola Pepy Dresslera

Podle slov Víta Brejsy, z pořádající agentury Efa, je očekávána účast okolo šesti až osmi stovek závodníků z celé České republiky.

Jiří Novák