Necelý měsíc zbývá do startu druhého závodu Rock Point – Horská výzva. Čtyřdílný seriál horských běhů a trekingu dvojic má další zastávku v Krkonoších. Uzávěrka výhodné on-line registrace sice v pondělí vypršela, stále ale trvá možnost přihlásit se na místě.

„Elektronické přihlášky nám skončily v pondělí. Při nich měli závodníci možnost získat výhodnější startovné, ale také další bonusy v podobě pamětního trička nebo startovního čísla se jménem," připomněl výhody včasného zaregistrování ředitel závodu Pavel Zitta.

Šance na start se ale nikomu nesnížila. Každý zájemce se bude moci do závodu přihlásit ještě i přímo na místě v den konání akce. Rock Point – Horská výzva pokračuje v Krkonoších ve dnech 12. a 13. června, tedy už obligátně v pátek a sobotu. Na programu nemohou chybět tři délky soutěžních tras – Long (69 km), Half (33 km) a Short (16 km). Vypsaný je také nesoutěžní Pochod s Mixitkou na čtrnáct kilometrů. Pět minut před páteční půlnocí už tradičně vyběhnou největší borci v kategorii Long. Ti nejrychlejší cílem proběhnou ještě před startem dalších závodů. Zatímco „halfisté" vybíhají v sobotu v 9 hodin, „shortisté" další hodinu za nimi.

V 10.15 je naplánována letošní novinka – Pochod s Mixitkou. „Ten je určený opravdu pro každého a je jedno, zda jste velcí nebo malí, hubení či tlustí. Jde především o velké zpestřením pro ty, kdo se nechtějí prioritně honit za vítězstvím, ale chtějí poznávat krásy českých hor, v tomto případě Krkonoš. Součástí je také občerstvení na Luční Boudě, takže i to by mohlo být motivací nezůstat o červnovém víkendu doma u televize. Ideální je pro celé rodiny," zve k závodu Pavel Zitta s tím, že také účastníci hromadného pochodu se přihlašují až na místě.

Rock Point – Horská výzva je horským během dvojic. Soutěží se hned v pěti kategoriích, do kterých se může přihlásit naprosto každý. Vypsány jsou třídy – muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen, kdy se psem běží daný páníček. Start bude přichystán na parkovišti U Kapličky v Peci pod Sněžkou, kde je nejen celé zázemí, ale bude i cíl všech tratí.

Všichni trasu musí zvládnout ve vypsaném limitu 24, 12 a 8 hodin. Na každé trase jsou připraveny občerstvovací stanice. Běžci na nejdelší trati se mohou těšit na zastávky ve Špindlerově Mlýně, Labské a Luční Boudě, v Peci pod Sněžkou a na Soutoku ÚP.

„Na občerstvovačkách bude připravena polévka, salámy, sýry s pečivem, ovoce, müsli tyčinky, čokoláda, nebo oblíbené koláčky, kvůli nimž mi někteří už řekli, že k nám jezdí, protože jim vždy udělají v těžkých chvílích radost," usmál se Zitta, když připomněl, že veškeré informace, včetně přihlášek, najdou zájemci na webových stránkách www.horskavyzva.cz.

(pp, to)