Jak již jsme uvedli, účast ve finále si zajistily FBT Trutnov a Rudník. Zatímco předchozí vyřazovací boje přinesly dlouhé série, které rozhodovalo štěstí, často i jediný gól, ve finále bylo vše jinak. Rudník vyhrál úvodní zápas těsně 4:3, ve zbylých partiích ale hostinskou palubovku zcela ovládl a zvítězil 8:2 ve druhém a 9:2 ve třetím klání.

Bojovalo se také o třetí místo. Do této série vstoupila proti vrchlabským Partners lépe Florbalmania.cz (7:1), soupeř ale dokázal v odvetě
srovnat (5:7) a rozhodnout musel třetí duel. V něm prokázal lepší připravenost vítěz úvodního střetnutí a Florbalmania.cz se po vítězství 7:4 radovala z bronzu.

Své do konečného pořadí řekli také jednotlivci. Každé družstvo mělo ve svém středu svého špílmachra a opřít se mohly kolektivy o kanonýrské schopnosti těch nejlepších šutérů. Není překvapením, že zastoupení v první desítce kanadského bodování play off si zajistili pouze a jen členové všech čtyř semifinalistů. S jednatřiceti body za 14 gólů a 17 asistencí vyhrál statistiky soutěže Jakub Šejnoha z Rudníku před kapitánem vrchlabských Partners Milošem Hájkem a Jurajem Sargánkem z kádru finalisty FBT Trutnov.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ

1. Jakub Šejnoha (Rudník) 31 (14+17)
2. Miloš Hájek (Partners) 29 (14+15)
3. Juraj Sargánek (FBT Trutnov) 24 (14+10)
4. Jan Poláček (Partners) 24 (12+12)
5. Jakub Víšek (Rudník) 19 (14+ 5)
6 . Jakub Braunstein (Fl–mania) 18 (10+ 8)
7. Jan Fiedler (FBT Trutnov) 17 (15+ 2)
8. Jan Homola (Partners) 14 (8+ 6)
9 . Jakub Gabriel (Florbalmania) 13 (8+ 5)
10. Daniel Holubec (Partners) 12 (9+ 3)

Florbalistky v Brně padly a jsou blízko sestupu

Už jen kousek nad propastí nyní stojí trutnovské florbalistky. Do závěru jejich záchranářské mise zbývají dvě kola ve skupině play down a všem hráčkám je jasné, že svůj osud nemají ve svých rukách. Poprvé v sezoně Trutnov proti Brnu nebodoval a porážka 4:6 může mít pro svěřenkyně kouče Jana Adamce ze sportovního hlediska katastrofální následky.

EXTRALIGA ŽEN

TJ Sokol Brno Židenice – FBK 001 Trutnov 6:4 (2:2, 3:1, 1:1).

Poslední vzájemný duel vyzněl v Krkonoších pro Východočešky, tentokrát je ale zápas na moravském poli nezastihl v dobrém rozpoložení. Přitom soupeř opět byl k poražení. Jenže nižší soustředěnost na utkání prokázaly hostující hráčky již v úvodu a do 13. minuty dovolily soupeři odskočit do dvoubrankového vedení. Teprve druhý inkasovaný gól jakoby byl signálem, že je potřeba zapnout na vyšší obrátky a bez bojovnosti to prostě nepůjde. V 16. minutě snížila po samostatné akci Romančáková a stejná hráčka stihla ještě před úvodní sirénou srovnat na 2:2.

Nejsvětlejší moment zápasu nadešel pro hosty v minutě pětadvacáté. To využila asistence Kubíčkové Bálintová a zdálo se, že trutnovské zmrtvýchvstání nadobro omráčí brněnskou snahu. Opak byl však pravdou a své si o tom myslí trenér FBK 001 Jan Adamec. „Bohužel, od třetího vstřeleného gólu jakoby si holky myslely, že je to hotový. Zcela se vytratila bojovnost a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat,“ potvrdil zklamaný lodivod týmu.

Ve 28. minutě domácí celek vyrovnal a hned za minutu už vedl. Když pak ve 35. minutě zvýšila Vránová na 5:3, naděje Trutnova klesly na minimum. Na stranu Trutnova je naposledy vrátila Dohnalová, vyrovnat se ale hostům nepodařilo, ačkoliv šance byly. „Několikrát balónek poskakoval po brankové čáře, ale chyběl nám větší důraz,“ poznamenal po utkání Adamec.

Brno v samotném závěru přidalo pojistku, zápas dovedlo do vítězného konce a hlavně předskočilo svého soka v tabulce. Trutnovu nyní nezbývá, než vyhrát poslední vzájemný zápas na palubovce Židenic, otázkou navíc je, jak oba kluby zvládnou boje se silnější Olomoucí (FBK 001 zde hraje již tuto sobotu).

Fakta – branky a asistence: 7. a 57. Kusáková (Dernerová 2), 13. a 28. Federselová (Svobodová), 29. Drápalová, 35. Vránová (Svobodová) – 16. a 18. Romančáková, 25. Bálintová (Kubíčková), 48. Dohnalová (Horáčková). Rozhodčí: Čížek, Herman. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváků: 67.
FBK 001 Trutnov: Gecová – Bálintová, Kyralová, Žďárská, Krejčová, Pávová, Rejlová – Nováková, Romančáková, Hejnová – Kubíčková, Culková, Koláčná – Menzelová, Kopecká, Horáčková – Dohnalová.