Malá Skála – Mladá Boleslav 1:3 (-17, -21, 23, -18)

V prvním zápase tahal maloskalský celek za kratší konec hned od začátku. Mladoboleslavským se dařila hra zejména na servisu a domácím naopak vázla kombinace a nefungoval útok středem sítě. Aby nebylo smůly na zranění málo, musel už v průběhu prvního setu odstoupit smečař Kouble, a tak první dvě dějství skončily vítězstvím hostů.

Poctivou defenzivní prací domácích se pak podařilo stav zkorigovat, ale následně se zápas vrátil do stejných kolejí. Mladá Boleslav jasně vyhrála čtvrtý set v poměru 25:18 a zápas byl u konce.

Sokol Malá Skála: Novák, Krňák, Kovář, Kobr, Kouble, Pastuch a Lukáš (Střídali: Mach, Brychcí a Pražák).

Malá Skála – Mladá Boleslav 3:1 (-21, 24, 20, 22)

Domácí celek ve druhém zápase začal odhodlaně a snažil se napravit dojem z úvodního dopoledního střetnutí sobotního dne. Zvýšená aktivita, dobrý pohyb po palubovce a bojovnost celého mužstva přesto v prvním setu na vítězství nestačily a hosté si odnesli vítězství v poměru 21:25.
Jestli byl ale první set vyrovnaný, ten druhý byl ještě o poznání dramatičtější. Bitva o každý rozehraný míč nakonec i s trochou štěstí přinesla vyrovnání svěřencům kouče Preislera.

Domácí povzbuzeni touto výhrou ve třetím setu udržovali vedení o dva až čtyři body a v závěru strhli vedení na svou stranu. A když i v předposlední části dokázala Malá Skála v závěru odskočit a dovést set do vítězného konce, ukázalo se, že je to část nakonec poslední. Domácí si připsali čtvrté vítězství v sezóně, přesto zůstávají s odstupem dvou bodů na poslední pozici.

Malá Skála: Novák, Krňák, Kovář, Kobr, Hořák, Pastuch a Lukáš.

„Vyzdvihl bych výkon Honzy Hořáka, který nastoupil do odpoledního duelu za Brychcího, a především bezchybným příjmem podání a dobrou poziční hrou v poli pomohl ostatním hráčům na hřišti se prosadit na svých postech. Velkou pomocí nám byli opět naši skvělý fanoušci, kteří byli velmi slyšet,“ zhodnotil uplynulé kolo trenér domácích Sokolů Petr Preisler.

Ostatní zápasy: Netolice – Chabařovice 3:0 a 1:3, Karlovy Vary – Liberec 1:3 a 3:0, Praga – Modřany 3:0 a 1:3, Jablonec n. N. – Ervěnice 0:3 a 3:1.
Tento týden má celá soutěž volno, další střetnutí tak sehrají Maloskalští za týden opět na domácím poli proti dosud šestým Netolicím.⋌