Jilemnice toužila po šesti bodech, protože v letošní sezoně podává nevyrovnané výsledky, které zatím stačí pouze na osmé místo, jež je poslední postupovou pozicí do play-off. Ve vyrovnané tabulce by právě plný bodový zisk z obou zápasů posunul tým vpřed.

Jilemnice – Slavičín 2:0 (1:0)

Hosté do Krkonoš přijeli výrazně oslabeni a pouze v pěti hráčích. Celý zápas tedy odehráli bez možnosti střídání, čemuž také přizpůsobili svou taktiku. Sico hrálo téměř celý zápas do plných, zatímco hosté se pouštěli pouze do ojedinělých výpadů.

Taktika hostům vycházela poměrně dlouho, protože se dokázal prosadit až ve 20. minutě Erneker střelou z větší vzdálenosti.

Ve druhém poločase pak mohl za hosty v největší šanci vyrovnat Macek, který však svou šanci nevyužil. Jilemnici tak definitivní klid přinesla až pětatřicátá minuta, ve které skóroval Kraus po průniku podél brankové čáry.

„Kaňkou zápasu však zůstalo zranění Vaška, který byl atakován v první půli v brankovišti, přičemž rozhodčí ani neodpískal penaltu. Sám hráč pak musel do nemocnice a bude nám nějaký čas chybět,“ řekl Milan Szabo.

Branky: 20. Erneker, 35. Kraus.

Jilemnice – Zlín 1:2 (0:1)

V důležitém zápase se Zlínem domácí hráči nezvládli zejména koncovku. Celé utkání odehrála Jilemnice v křeči, jež pramenila z důležitosti zápasu, a tak se diváci z její strany pohledné hry nedočkali.

Hosté přijeli se širokým kádrem a v 1. půli se dostali do vedení po sporné brance, kdy míč jen těsně přešel brankovou čáru. Tatáž situace se ale opakovala ve 2. poločase, tentokrát se radovali domácí.

„Psychika hráčů není optimální. Kvalita hry byla špatná, svazovalo nás postavení v tabulce, proto jsme věděli, že by pro nás bod měl cenu zlata. Ale opět jsme zahodili své šance a po individuální chybě jsme nakonec zůstali poraženi. Zlín byl sice fotbalovější, ale přesto si myslím, že to bylo vyrovnané utkání,“ řekl k druhému zápasu Szabo.

Jilemnice: Kos – Vašek, Paul, Erneker, Kraus – Illner, Šimek, Princ, Smolík, Šnorbert.

Ostatní: Stonava – Prachatice 1:1, Sádek – Prachatice 3:3, Stonava – Větřní 6:0, Sádek – Větřní 3:3, Vamberk – Chemcomex 1:3, Polička – Chemcomex 0:1, Vamberk – Klatovy 4:2, Polička – Klatovy 4:1.