Deus ex machina. Toto literární označení pro zásah bohů v antickém divadle přesně na konečný výsledek nejvyšší soutěže sálovkářů sedí. Jilemnice totiž z posledních dvou zápasů opět nevytěžila plný bodový zisk a ačkoliv se po svých střetnutích posunula na osmé místo, musela ještě čekat, jak dopadnou poslední dva zápasy Větřní, které mělo za soupeře Klatovy a Chemcomex.

Větřní stačil jediný bod, protože vzájemné zápasy s Jilemnicí hrály v jeho prospěch. Ještě patnáct vteřin před koncem utkání s Klatovy svítil na ukazateli stav 3:3 a Jilemnice tak měla k postupu blízko, asi tak jako obyvatelé města z Krkonoš k letnímu počasí.

Protože se ale hráčům Klatov podařilo vstřelit šťastnou branku právě v úplném konci zápasu, drželo Sico naděje nad vodou a její šance razantně stouply. Bombarďáci by totiž museli porazit suverénní Chemcomex, což se nestalo. „Už jsem ani nedoufal, naše situace nebyla dobrá. Ale jsem rád, že naše čtvrtfinálová série pokračuje,“ řekl šťastný prezident Sica Milan Szabo.

Vamberk – Jilemnice 2:4 (0:1)

Právě výhrou nad Vamberkem si nakonec Jilemničtí zajistili postup. Bylo to jejich sedmé vítězství v sezoně, které získali i se znovu velmi okleštěnou sestavu. „To byl zápas se vším všudy. Kluci bojovali, dali do zápasu vše, co v nich bylo, a udělali jsme si nějakou naději na postup. Myslím, že jsme byli celý zápas lepší a zaslouženě jsme zvítězili,“ řekl k zápasu Milan Szabo.

Domácí tým dokázal korigovat na 2:3, ale hosté si výsledek precizní obranou a ještě jednou vstřelenou brankou uhájili.

Branky: Kaplan, Valášek – Kraus 2, Paulů, Erneker.

Polička – Jilemnice 3:1 (2:0)

Opět po krátké pauze nastoupila Jilemnice proti tradičnímu rivalovi. Také Polička měla o co hrát, tudíž zápas měl velký náboj „Nervózní zápas. Z naší strany to bylo hratelné, ale už nebyla síla, abychom se dostali nahoru a zápas zvrátili,“ řekl prezident Jilemnice.

Polička měla ale utkání poměrně po celou dobu pod kontrolou. Šlechta sice ve druhé půli snížil na 1:2, ale hned vzápětí domácí rozhodli.
„Kluci si zaslouží za postup plné absolutorium. Příjemně překvapili Šnorbert a Šlechta, kteří opravdu bojovali a hráli na pokraji svých sil. Tradičně výborně chytal Kos,“ zhodnotil Milan Szabo.

Góly: Koudelka 3 – Šlechta. Sico: Kos (Hrubý) – Paulů, Šnorbert, Illner, Šnorbert, Kraus, Šimek, Erneker, Šlechta, Smolík.

Ostatní výsledky: Větřní – Klatovy 3:4, Prachatice – Klatovy 5:1, Větřní – Chemcomex 2:6, Prachatice – Chemcomex 1:8, Slavičín – Stonava 2:4, Zlín – Stonava 1:2, Slavičín – Sádek 5:0, Zlín – Sádek 5:3.

Dvojice pro play-off: Chemcomex Praha – Jilemnice, Zlín – Klatovy, Stonava – Vamberk, Polička – Prachatice.

Čtvrtfinále se hrají na dvě vítězná utkání, v případě remízového stavu v jednotlivých zápasech rozhoduje prodloužení a penalty. Pokud by byl stav utkání 1:1, rozhoduje třetí zápas hraný pouze na 20 minut na hřišti lépe postaveného týmu po základní části, hned po skončení druhého duelu.