Hodně se od ní očekává. Na postu rozehrávačky by IVETA URBANOVÁ měla převzít roli talentované Kateřiny Bartoňové, která po uplynulé sezoně zamířila do USK Praha. Odchovankyně novopackého basketbalu přestoupila do Hradce Králové ze Strakonic. S prvoligovým klubem Sokola podepsala dvouletou smlouvu.

V srpnu jste ukončily z pozice hráček nepříliš oblíbenou kondiční přípravu. Jak moc vás trenéři mučili?
Zvládly jsme to. Hlavně jsme vše absolvovaly bez zranění, což je nejdůležitější. Myslím, že bychom po této stránce měly být na sezonu připraveny dobře.

Vraťmě se v čase ještě o kousek zpátky. Překvapila vás nabídka působit v Hradci Králové?
Hlavně mě velmi potěšila. Ve Strakonicích jsem byla dva roky, končila mi smlouva, vůbec jsem se tedy nerozmýšlela. Mám to navíc blíž domů, takže jsem ráda. Navíc mi Hradec vyhovuje stylem hry. Rychlý basket mám ráda.

Byla uplynulá sezona ve Strakonicích z vašeho pohledu úspěšná? V průměru jste nastřílela deset bodů na utkání, což je na rozehrávačku velmi slušné číslo…
Hrávala jsem pravidelně. Své výkony nerada hodnotím. Důležité je, aby se dařilo týmu.

Hradec na vás po odchodu Bartoňové bude abnormálně spoléhat. Jste připravena na roli jednoho z lídrů družstva?
Doufám, že ano. Nerada bych trenéry a spoluhráčky zklamala.

Jste odchovankyní Nové Paky. Dlouhé roky jste strávila v Trutnově. Bylo to zatím ve vaší basketbalové kariéře nejhezčí období?
Na Trutnov vzpomínám velmi ráda. Zahrála jsem si evropské poháry a také v lize se nám dařilo. Úspěšný byl i první rok ve Strakonicích.

Je o vás známo, že jste správnou týmovou hráčkou, která je pro každou legraci. Užíváte si ji i mezi novými spoluhráčkami?
Holky mě přijaly perfektně. Doufám, že jsem se dobře začlenila. Srandy si v šatně i na trénincích užíváme dost.

Do začátku soutěže zbývají tři týdny. Lze už nyní odhadnout na jakých pozicích by se Hradec mohl pohybovat?
Raději bych s prognózami počkala. Čeká nás ještě několik přípravných utkání, která nám hodně ukážou. Za hlavní považuji vždycky disciplínu, jedině s ní se dá pomýšlet na dobré umístění.

Na jaké příčce byste tým po sezoně ráda viděla?
V přední části tabulky. Doufám, že se to podaří.