Sportovní a kulturní akce se kvůli koronaviru hromadně ruší či přesouvají na vzdálenější termíny. Organizátoři Hradubického běhu se rozhodli, že budou proti této nepříjemné situaci bojovat tím, že svou akci zachovají v původním termínu. Budou však muset učinit spoustu opatření a změn, aby mohli vyhovět vládnímu nařízení.

„Kompletně jsme závod přeorganizovali, aby letošní ročník mohl proběhnout v tradičním termínu. Hlavní změnou je to, že start neproběhne hromadně. Běžci si mohou závod zaběhnout v libovolný čas 16. či 17. května. Úmyslně jsme závod rozšířili na dva dny, aby pravděpodobnost, že se závodníci na trati potkají, byla minimální. Čas si v duchu fair play změří každý sám,“ říká organizátor Petr Hochman. Start v Pardubicích je v Poděbradské ul. - cca 300 m od zastávky MHD Poděbradská a v Hradci Králové v Lipkách - v blízkosti zastávky MHD Lipky.

Registrovat se letos lze jen na stránkách www.ph7.cz. „Registrace je spuštěna,“ potvrdil Hochman a připomněl, že na webu lze též nalézt podrobnou trasu závodu a důležité doplňující informace, které jsou vzhledem k aktuální situaci důležité. Vzhledem k povaze závodu je letos startovné dobrovolné.

„Líbí se mi, že pořadatelé přistupují k Hradubickému běhu kreativně i v této podivné době. Myšlenka konání závodu v tradičním termínu netradičně se mi líbí,“ říká závodník Jaroslav Hostinský, který se těchto běhů pravidelně účastní.