Sportovní hala při ZŠ Komenského se dnes zaplní fanoušky trutnovské Kary. Důvod? K utkání 17. kola Ženské basketbalové ligy totiž pod Krkonoše dorazí aktuálně třetí tým nejvyšší domácí soutěže Valosun Brno. Pikantní duel startuje v 17.30 a svěřenkyně kouče Jozefa Rešetára věří, že se znovu budou moci opřít o podporu zaplněné haly.

Lákavý je dnešní zápas i proto, že v domácím prostředí čekají Karu v základní části ŽBL už jen tři utkání. Prvním z nich bude souboj s velmi silným sokem, který v dosavadním průběhu ligové sezony prohrál pouze tři utkání (v prvním kole s Nymburkem, poté doma proti USK Praha a v Hradci Králové). Není proto překvapením, že se rázem usadil ve špičce tabulky.

Medailové ambice klubu z moravské metropole podtrhují přesvědčivé výsledky. Valosun mimo jiné spláchnul euroligový Imos v brněnském derby na jeho palubovce o 27 bodů! O tom, že to s atakem nejvyšších míst a tabulkovým pokořením městského rivala myslí opravdu vážně, nejlépe svědčí přestup české reprezentantky Terezy Peckové. Sedmadvacetiletá podkošová hráčka v národním týmu absolvovala všechny velké mezinárodní akce. Ať už šlo o olympijské hry, mistrovství světa i Evropy či světové univerziády. Do Králova Pole zamířila v minulém týdnu z polské Toruně, která v letošním ročníku startuje v Eurolize. Valosun nakonec upřednostnila před svým posledním českým klubem Imosem Brno, a tak ji dnes spatří diváci v Trutnově při jejím druhém ligovém startu v novém působišti.

„V sobotu budeme mít proti sobě velice zdatného soupeře, který se, stejně jako v minulé sezoně, pohybuje po celou dobu na předních místech ligy, když těží z dlouholeté sehranosti kolektivu. Vždyť třeba Američanka Spragueová působí ve Valosunu již třetí sezonu. Bude to těžký zápas, nicméně věřím, že se doma vyhecujeme k co nejlepšímu výkonu a diváci budou sledovat atraktivní ligové utkání," uvedl trenér Kary Trutnov Jozef Rešetár.

Ten se na souboj s kvalitním protivníkem těší. A zároveň si je vědom, že každý bod navíc v této fázi sezony přibližuje jeho tým co nejlepší výchozí pozici pro play off. „Do konce základní části už mnoho kol nezbývá, důležitost každého zápasu se stupňuje, proto věřím, že nás přijdou podpořit naši fanoušci a vytvoří opět bouřlivou atmosféru," dodal trutnovský lodivod.

Vedle tradiční SMS tipovačky čeká diváky slosování vstupenek o dva celodenní skipasy do lyžařského areálu v Malé Úpě. Tenhle zápas prostě každý věrný fanoušek Kary musí vidět.