Právě trenér domácího družstva je osobou, která na duel šestého týmu tabulky se čtvrtým zve v krátkém rozhovoru věrné trutnovské fanoušky.

Trenére, máte zase sebou v ŽBL již sedm utkání. Jak jste zatím spokojen s výkony a výsledky družstva?
Zatím jsem spokojen s obojím. Jak s výsledky, tak s výkony, i když s těmi možná trochu víc. Myslím si, že takovou bilanci od nás čekal málokdo. Sice jsme tajně doufali, ale na druhou stranu, je to pořád jenom začátek. My potřebujeme zůstat na zemi, jít zápas od zápasu a teprve na konci bude čas na nějaké bilancování.

S čím jdete do zápasu a co od něj očekáváte?
Očekávám kvalitní utkání. Navíc budeme hrát před domácím publikem a na to se vždycky těšíme. Brňanky mají svoji kvalitu, účastní se Eurocupu. My si ale jasně řekli, že i do zápasů s první šestkou chceme chodit s cílem vyhrát, ne se těch utkání pouze účastnit. I kdyby se to nemělo povést, chceme odvést co nejlepší výkon a opět se posunout dál.

Může mít na výkon Brna vliv středeční vysoká porážka od Nantes?
Může, ale je otázkou, jaký. Zda je neúspěch přiková na zem nebo naopak nastartuje, mohlo proběhnout čištění hlav od trenéra. Jsem sám zvědavý, v jakém rozpoložení přijedou. My se ale chceme soustředit pouze na sebe. Pokud budeme hrát vlastní hru, můžeme soupeřkám činit problémy.

Půjde Lokomotiva do utkání kompletní nebo vám někdo ze sestavy schází?
Po posledním utkání s brněnským Teamstore nám bohužel vypadala ze sestavy Míša Potočková, která si poranila kotník. Ta hrát určitě nebude. Ostatní holky by ale měly být v pořádku.

Fanoušky váš basket letos baví. Kolik byste jich rád viděl v neděli v hale?
Co nejvíc! Nás hodně těší, že se trutnovští příznivci vracejí zpět do naší haly. Vytvářejí nám pro basket skvělé podmínky, výbornou atmosféru. Je radost v takové kulise hrát. Však tenhle sport hrajeme hlavně pro radost a pro fanoušky. Snad se nám bude doma dál dařit a diváci budou s našimi výkony spokojeni.