Bohužel víkendové počasí pořadatelům nepřálo, a tak se jelo na velice těžké trati. To ovšem ani trochu nevadilo domácí závodnici, kterou hnal vpřed obrovský kotel fanoušků. V Junior buggy, kde jezdí dolnobrannská favoritka se představilo 14 jezdců a mezi nimi tentokrát hned dvě dívky. Spolu s Ivanou se zde představila také Natalie Straubová. V tréninku se nejvíce dařilo Jakubovi Kubíčkovi, jenž zvítězil před Radomírem Kupcem a Jiřím Formánkem. Ivana odtrénovala na pátém místě, což jí zaručilo start z první řady v rozjížďce.

První série dopadla skvěle. Nechala za sebou všechny dravce a dojela si s přehledem pro vítězství. To samozřejmě Kuželovou povzbudilo. V neděli se obrovsky zkazilo počasí, a tak se tým chtěl pokusit o další vítězství, aby mohla Ivana vynechat třetí sérii.

To se bohužel nepodařilo a Ivana se prohnala cílem „až“ jako druhá. Musela proto jet i třetí sérii. V ní opět po skvělé jízdě zvítězila a protože největší rival na finálové Pole position Radomír Kupec zaváhal a skončil druhý, dovedla na start finálové jízdy ostatní jezdce právě Ivana. „Povedla se mi umístění první, druhá, první a výběr pozice na startu pro mě znamenala velkou výhodu,“ doplnila k úspěšnému tréninku Kuželová, jež tak učinila první krok k úspěchu v hlavním závodě.

Ano, před našlapanou roklí si vybírala jako první startovní pozici. Spolu s ní obsadili první řadu ještě Radomír Kupec a Tadeáš Zeman. Start se Ivaně vydařil a hned po něm se dostala na druhou pozici za vedoucího Kupce. Ten jel opravdu skvělou jízdu a vybudoval si veliký náskok, díky němuž s přehledem zvítězil. Za ním se však odehrávala obrovská bitva. Na druhou Kuželovou zle dotíral Kubíček. Ivana se však nenechala donutit k chybě a zkušenou jízdou si za obrovského aplausu diváků dojela pro fantastický stříbrný věnec. „Mám za sebou opravdu výborný závod. Jelo se na blátě, což mi sedí. Užívala jsem si doslova každou zatáčku, navíc před domácím publikem to pro mě byl velký zážitek. Určitě šlo o zatím nejlepší závod této sezony, popisovala zisku stříbra Ivana Kuželová.

Ovace obecenstva byly ohromné a zcela zasloužené. Další závod, v němž se podkrkonošská závodnice představí, se jede již za 14 dní v Přibicích.

(jp, to)