Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu pokračovalo o víkendu již pátým závodem. Jelo se na krásné trati v Poříčí nad Sázavou. V tomto areálu se opět udělalo mnoho práce, díky níž toto závodiště opravdu vzkvétá. Východočeská závodnice Ivana Kuželová se v závodě znovu výrazně blýskla. Po pátém místě v Přibicích opět vystrčila drápky a zvedla svým uměním diváky ze sedadel. Za účasti jedenácti pilotů si vedla skvěle.

Po 5. tréninkovém čase si vybojovala v rozjížďce právo startu z první řady. Ivana v těžké konkurenci uspěla a v první sérii dojela za Kubíčkem a Kupcem na bronzové pozici, přestože měla rozbité lebro a přední diferenciál tak, že její speciál byl složitě ovladatelný. Přesto Ivana třetí příčku udržela. Ve druhé sérii svou pozici druhým místem výrazně vylepšila a také v té další uspěla a opět si vyjela třetí pozici. Součet pěti bodů stačil na čtvrtou příčku po kvalifikačních jízdách.

Ve finále tak ve druhé řadě měla Kuželová na výběr, a ten ji vyšel skvěle. Start měla Ivana fantastický a po ukázkovém manévru v první zatáčce se dostala na bronzovou pozici. Ivana si skvěle držela stopu a přestože se čtvrtý Kubíček hodně snažil, v klidu ho držela zkušenou jízdou dlouho za svými zády.

V posledním kole praskl disk druhému Děmkinovi, Ivana ho po dramatickém dojezdu předjela, a tím se dostala na stříbrnou příčku za vítězným Kupcem.
To pravé drama ale teprve mělo přijít. Během víkendu se zjistilo, že auto vítěze závodu R. Kupce nesplňuje technické předpisy, a tak se některé týmy spojily a společně podaly protest. Jelikož nejsou sportovní komisaři schopni se na něčem domluvit, tak se vyhlášení vítězů odkládalo až bylo nakonec zrušeno. Diváci ani jezdci se vyhlášení výsledků nedočkali.

Během cesty domů přišla zpráva, že protest byl oprávněn. Že byl vítězný Kupec diskvalifikován, ale konečné slovo bude mít až komise, která bude řešit vyloučení Kupce z celého závodu. Ivana Kuželová si tak nakonec připsala vítězství v nádherném závodě, a protože radost byla obrovská, na benzínové pumpě celý tým zastavil a udělal si slavnostní vyhlášení sám.

Díky tomuto triumfu se podkrkonošská závodnice dostala na druhé místo v celkovém pořadí Mezinárodního mistrovství republiky a v závěrečných dvou podnicích bude moci hájit stříbrnou pozici. Další závody čekají Kuželovou v polovině srpna, kdy se v Přerově zúčastní mistrovství Evropy.