Do jižních Čech přijel velký počet závodníků ve všech třídách. Dorazili i kvalitní jezdci z Rakouska, Slovenska, Polska, Rumunska či Ukrajiny. Ve třídě 80 ccm, kde prvně za Starling Cross team startoval Jan Wagenknecht, závodilo 38 jezdců.

Už samotná kvalifikace naznačovala, že se bude bojovat o každý kousek trati. Rodákovi z Podkrkonoší se dlouho nedařilo zajet dobrý kvalifikační čas. Ten až v pátém kole stačil na 14. místo, na další zlepšení byla už kvalifikace krátká.

Ač se Wagenknechtovi zpočátku moc nedařilo, v cíli se celý jeho tým mohl radovat z 11. místa, na které se jeho dvanáctiletý člen hodně nadřel!

Ve druhé jízdě se start povedl o mnoho lépe a nakonec z toho bylo skvělé 9. místo. Ve velké konkurenci nejen českých, ale i zahraničních jezdců získal Wagenknecht 22 mistrovských bodů. Navíc jezdci, kteří skončili před ním, jsou o dva roky starší.

„Honzův výkon byl velmi dobrý, především ta bojovnost v první jízdě byla obdivuhodná," chválil nováčka Starling Cross teamu manažer Jan Špaček. Již dnes mladého sportovce čeká první závod evropského šampionátu v nizozemském Emmenu.

(js, to)