„Oba týmy budou podle mě v letošním ročníku patřit k nejlepším v soutěži a určitě si zahrají minimálně semifinále,“ poukázal královédvorský trenér Petr Šulc na házenkářskou sílu, která při premiéře zkřížila cestu nováčka z Podkrkonoší. „Byli jsme realisti, a proto jsme ani nepředpokládali, že bychom mohli nějak výrazněji uspět,“ dodal.

Z Karviné si Dvoráci přivezli porážku 20:35, v Lovosicích se zrodil výsledek v jejich neprospěch 16:30. „Je to pro nás krutý vstup do soutěže, ale myslím, že tentokrát jsme si nezasloužili tolik prohrát,“ poznamenal trenér Šulc k sobotnímu vystoupení mužstva v Lovosicích.

Utkání se tam pro dvorské hráče vyvíjelo dost nešťastně. „Jednak jsme neproměňovali šance a dělali jsme nevynucené technické chyby. Soupeř, protože je dostatečně zkušený, toho využíval,“ konstatoval královédvorský kou­č.

Podle Šulce hrál tým velmi slušně v obraně, ale dostával hodně gólů z rychlého útoku. „Trochu nás to deptalo. A bohužel i tím, jak skóre narůstalo v náš neprospěch, psychická odolnost mužstva postupně klesala,“ prohlásil. Výsledek byl poté takový, jaký byl.

V zápase dvorští házenkáři zaznamenali jen šestnáct gólů. Sedm v prvním poločase, devět po přestávce. „I přestože jsme dali méně branek, z naší strany byl určitě herně lepší první poločas,“ řekl Šulc.

Hráči z Podkrkonoší se snažili prosadit především v situacích jeden na jednoho. Spousta jejich úspěšných akcí však ztroskotala na kvalitním lovosickém brankáři Šálkovi.

Po dvou bitvách venku čeká nyní v neděli Dvoráky domácí premiéra v extralize

„Dvě kruté porážky na hráčích nějakou psychickou stopu jistě zanechaly. Na nás trenérech teď je, abychom z toho tým dostali a na zápas s Hranicemi je pořádně připravili,“ pravil kouč Petr Šulc, který si svůj víkendový pobyt v Lovosicích prodloužil až do neděle. „Přednášel jsem tam na semináři trenérům,“ vysvětlil.