Ve Štikovské rokli, která je považována za Mekku této motoristické disciplíny, se tradičně představí nejpočetnější pole v seriálu - přihlášeno je dohromady 132 jezdců ze sedmnácti zemí.

Z českého pohledu by měla být nejzajímavější divize takzvaných plechových aut Touring autocross, které kraluje Fejfar. Trojnásobný mistr Evropy vyhrál dva ze tří odjetých závodů a jeho největšími soupeři jsou další čeští jezdci. V elitní sedmičce jich je hned šest. Jediný, kdo s nimi drží krok, je Litevec Paulius Pleskovas.

V královské divizi buggyn to ale z českého pohledu tak dobré není. Za dalším titulem vykročil Stubbe, nejlepším domácím jezdcem na startu bude průběžně šestý Jakub Kubíček. Dokonalou znalost prostředí se pokusí potvrdit jedenasedmdesátiletý Jaroslav Hošek, úspěšný návrat do ME poté Petr Bartoš.

Mezi slabšími buggynami je na tom zatím nejlépe průběžně čtvrtý Vít Nosálek, v elitní desítce je i osmý Petr Nikodém. Závody speciálů s obsahem do 1600 ccm jsou zatím hodně vyrovnané, v Německu i v Litvě se z výher radovali vždy jiní jezdci. Je se na co těšit.

Mistrovství Evropy se ve Štikovské rokli jezdí nepřetržitě od roku 1980. Letošní program zahájí volné tréninky v sobotu ráno. První ostré rozjížďky přijdou na řadu v 15.45. V neděli od 8.30 bude závod pokračovat druhou a třetí sérií rozjížděk. Finálový blok odstartuje ve 14.30 hodin.