Bohužel však vlna zranění a nemocí tým oslabila natolik, že se musela obejít nejen bez lodivoda Milana Szaba, ale také bez několika hráčů stabilní sestavy. Ani hráči, kteří nakonec k utkání odcestovali, pak nebyli stoprocentně připraveni a výsledkem je nula bodů, pád na deváté místo a velký problém při postupu do vyřazovací fáze.

Porážky jsou navíc citlivé, protože víkendoví soupeři byli přímými soky Jilemnice v boji o konečnou osmičku. Prachatice tak Sicu odskočily a právě Větřní ho přeskočilo.

Prachatice – Jilemnice 3:1 (1:0)

Zápas začal ve svižném tempu, gólové šance se střídaly na obou stranách, ale branky nepřicházely. Jediná v prvé půli padla až pět vteřin před koncem, kdy Raušer po volném kopu otevřel skóre.

Vstup do druhé půle pak naopak vyšel lépe Jilemnici a David Šimek s chutí potrestal chybujícího brankáře. Začínalo se tak od začátku. Neuplynula však minuta a obávaný kanonýr Cais opět překlopil misky vah na domácí stranu. Jilemnice zvýšila aktivitu, začala svého soupeře jednoznačné přehrávat, ale branka padla do její sítě. Domácí si pak výsledek dobrou taktickou hrou pohlídali a dostali tak hosty do prekérní situace.

Branky: 20. Raušer, 23. Cais, 30. Volmut – 22. Šimek.

Větřní – Jilemnice 10:2 (2:1)

Po krátké pauze, proti odpočinutému sokovi, v decimované sestavě i přes lepší úvod ve druhém zápase hráči Sica nakonec zcela vyhořeli. Ještě ve dvanácté minutě sice dokázal Illner vyrovnat na 1:1, ale dalšího papírování se ujali už jen Bombarďáci.

Poločasový výsledek dával hostům ještě naději, ale hned v úvodu zvýšil Bordač a když pak během tří minut padly do jilemnické sítě další tři branky, nepomohla ani změna brankářů a zápas se změnil v exhibici. K neradosti hostů se navíc v poslední minutě prosadil podruhé v zápase Bordač, čímž dovršil desetibrankový příděl.

Branky: 23. a 40. Bordač, 28. a 35. Štorc, 29. a 36. Svoboda, 27. a 33. Ginzel, 7. Beránek, 16. Soukup – 12. Illner, 36. Kraus. Jilemnice: Kos (Hrubý) – Smolík, Paulů, Illner, Šnorbert, Kraus, Šimek.

„Bohužel na turnaj odjelo pouze torzo hráčů. Zdravotní problémy nás maximálně omezovaly a projevily se zejména ve druhém zápase, kdy jsme navíc nastupovali po krátké pauze, po vysilujícím zápase proti naprosto čerstvému soupeři. Tenhle handicap se nyní projevil v celé šíři. Příští týden zkusíme ještě zabojovat, i když postup už nyní nemáme ve svých rukou, zkusíme vyhrát a uvidíme, jak dopadnou ostatní výsledky,“ řekl prezident jilemnického Sica Milan Szabo.

Ostatní: Zlín – Polička 2:2, Slavičín – Polička 4:3, Zlín – Vamberk 3:1, Slavičín – Vamberk 6:2, Klatovy – Sádek 2:2, Chemcomex – Sádek 5:0, Klatovy – Stonava 0:2, Chemcomex – Stonava 3:1.