Nakonec dokázaly takřka nemožné. Basketbalistky Trutnova vstupovaly do letošního play off s řadou absencí, poradily si však s oběma dosavadními soupeři. Nyní je čeká na první pohled boj s větrnými mlýny. V cestě do finále stojí několikanásobný šampion Frisco Brno. Zkušený trenér Kary MARTIN PETROVICKÝ  již letos se svým týmem vyhrál Středoevropskou ligu a předem poražený se necítí ani při vrcholu sezony v domácí nejvyšší soutěži.

Trenére, prozraďte, kolik sil sebraly vašemu týmu předchozí dvě série?
Já doufám, že co nejméně. podařilo se nám obě série odehrát na nejmenší počet zápasů, a to je pro nás hodně cenné. Navíc jsme šestkrát vyhráli a je známá věc, že při vítězstvích se šrámy doléčují rychleji a méně bolí.

Vyřazovacími boji procházíte letos opravdu skvěle. Porazit mladoboleslavskou Slovanku ve čtvrtfinále 3:0 na zápasy, to jste asi sám nečekal, viďte?
Určitě jsem to nepředpokládal. Věděli jsme, že Slovanka je soupeř, který nám letos moc neseděl. Svojí velkou agresivitou nás vždycky dokázala dostat pod tlak. My jsme si ale řekli, že tu agresivitu zkusíme eliminovat naší agresivní hrou. Navíc musím přiznat, že mě Slovanka překvapila tím, že ta agresivita od ní byla v play off menší než v základní části.

Pro osmifinále a čtvrtfinále vám chyběly Nováková, Komžíková, Kozuplíková a Mervínská. Do jaké míry se dal kolektiv zdravotně do pořádku?
Asi do té míry, do níž se to vůbec může dát. My už více jak v devíti lidech prostě hrát nebudeme. Tahle zranění jsou bohužel vážnějšího charakteru a hráčky už do vyřazovacích bojů nepustí. Během čtvrtfinále se nám ještě nachladily Petra Záplatová s Katkou Hindrákovou a vůbec nevíme, jak na tom holky budou pro duely s Brnem.

Jak moc pomohl na poslední chvíli uskutečněný příchod bývalé kapitánky Hradce Králové Mileny Steffanové?
Právě tohle se teď ukazuje jako čím dál lepší krok. Není to jen o tom, že nás je víc. Milena se zápas od zápasu zlepšuje, dostává se do formy a uvidíme, jak nám pomůže konkrétně ve svých číslech. Už jen to, že přišla, je pro nás i díky jejím zkušenostem neocenitelné.

Jaká je nálada v týmu poté, co z něho spadla nervozita díky splnění základního cíle, jímž postup ze čtvrtfinále byl?
(usmívá se) Možná trošičku víc rozvernější než bych sám chtěl. To k tomu ale patří a my se o to víc soustředíme na začátek série. Taková ta nadbytečnost pohody určitě postupně odejde. Ale jak říkám, k úspěšné cestě play off to patří a je fajn, že se tým mohl podobně uvolnit.

Jak byste vy sám popsal úlohu, v níž jde Kara do boje proti brněnskému Friscu?
Úloha je taková nevyzpytatelná. Mohl bych říct, že je to jasná záležitost a my se jdeme jen připravit na boj o třetí místo. Mně se to ale ještě říkat nechce. Věřím, že jdeme bojovat o finále a chceme co nejvíc uspět. Pokud nám Frisco svým výkonem ukáže, že na něj nemáme, pak to budeme respektovat. Já si však myslím, že se všichni chceme pokusit o víc.

Jak moc by se mohly lišit duely v Brně a posléze v domácím prostředí?
Pokud chceme v sérii uspět, pak by se tyto duely moc lišit neměly. Samozřejmě v domácím prostředí se nám daří, máme zde skvělé fanoušky a veškeré výsledky nám to ukazují. My bychom měli ale jako tým chtít uspět už v Brně a nekoukat na to, zda hrajeme doma nebo v hale soupeře.

Letos jste již vyhráli Středoevropskou ligu, pak si tým prošel slabším obdobím a hlavně přišel o několik zraněných hráček. Přesto: necítíte na kolektivu, že je právě nyní na vrcholu své formy v této sezoně?
Samozřejmě. My jsme formu takhle chtěli mít a podařilo se to, což není jednoduché. Ono těch vrcholů bylo v letošním ročníku víc: Středoevropská liga, domácí pohár, nyní play off. Český pohár přišel bohužel moc brzy po finále Středoevropské ligy, tudíž bylo těžké formu udržet. Liga je ale od předešlých vrcholů daleko, a tak děláme vše pro to, aby forma kulminovala. Je jen škoda, že nás počet hráček takhle limituje. Ať už semifinálová série dopadne jakkoliv, víme, že Frisco má tým podobný rumunskému Aradu. Nejsou nějak extra silnější. Já pevně věřím, že i v tomto počtu se dostatečně připravit a sérii zvládneme.