Druhým kolem pokračovala první liga házenkářů a znovu byla ve hře všechna tři východočeská mužstva.

Zatímco rezerva Jičína si na domácí palubovce poradila se soupeřem z Hustopečí, týmy Náchoda i Dvora Králové nad Labem své duely prohrály.

Jičín – Hustopeče 34:33 (17:15)

Fakta – branky: Doškář 8, Knittl 7, Thorovský 5, Martin Bareš 4, Š. Drbohlav 4/1, Šebek 2, P. Drbohlav, Masák a Matouš 1 – Andrš 11, Strouhal 7/2, Tejzr 6, Kachlík 4, Horký a Zima 2, Jankovič 1. Rozhodčí: Marek Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 2:7. ŽK: 3:0. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Diváci: 50. Když domácí v polovině první půle vedli rozdílem šesti branek, zdálo se, že pro ně bude duel procházkou růžovým sadem. Jenže soupeř postupně ukrajoval ze ztráty, ve 45. minutě poprvé dokázal vyrovnat a deset minut před koncem už o dvě branky vedl. Pak se ale Jičínští semkli a v dramatické koncovce rozhodl o jejich vítězství gól Thorovského pět vteřin před závěrečnou sirénou.

Dvůr Králové n. L. – Vršovice 22:28 (12:11)

Fakta – branky: L. Picha 7/1, Šturm 4, M. Picha 3/2, Bonaventura a Šeba 2, Jakub Kirschbaum, Koblasa, P. Voňka a Zelinka 1 – Přibyl 7/1, J. Pícha 5, Konečný 4/2, Kotrč a Heřt 3, Špaček a Metlička 2, Motejl 1. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Vyloučení: 1:6. ŽK: 2:2. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Diváci: 120. Na dvorské palubovce se výsledek lámal na startu druhého poločasu, kdy hosté přestávkový stav 12:11 otočili ve svůj prospěch (12:17).

Litovel – Náchod 33:15 (17:7)

Fakta – branky: Dořičák 6, Geist a Smékal 5, Prošvic 4, Vincour a Kuchař 3, Noworyta a Růža 2, Pohlmann 2/1, Barabáš 1 – Cvejn a Pavlík 3, P. Pich 3/1, Hrachový 2, Novohradský, Lojda a Kosinka 1, Metelka 1/1. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:0. Sedmimetrové hody: 5/1 – 3/2. Diváci: 80. V prvním kole nestačili Náchodští doma v derby na Dvůr a ani ve druhém dějství své fanoušky nepotěšili. V Litovli bylo o vítězi rozhodnuto již po prvním poločase, na startu druhého vedli domácí 22:7, aby nakonec vyhráli rozdílem sedmnácti branek.

Další výsledky 2. kola: Vsetín – Strakonice 30:27, Zlín – Velká Bystřice 29:20. Utkání Bystřice pod Hostýnem – Chodov bylo odloženo.

Program 3. kola - sobota 14.00: Vršovice – Litovel. 17.00: Náchod – Zlín, Strakonice – Dvůr Králové nad Labem. 17.30: Velká Bystřice – Bystřice pod Hostýnem. Neděle 13.00: Hustopeče – Vsetín. 16.00: Chodov – Jičín B.