SK Sico Jilemnice – Bombarďáci Větřní 4:3 (2:1)

V prvním utkání si Jilemnice šla tvrdě za svým cílem, kterým byl zisk tří bodů. Začátek zápasu svého soupeře zatlačila do obranné poloviny, vytvořila si nadějné příležitosti, které se však nedařilo dlouho proměňovat. Zřejmě největší šanci spálil kapitán Kraus.

„Bylo nutné abychom bodovali. Za minutu a půl jsme měli vést 3:0, ale nepodařilo se. Dostali jsme se však do dvoubrankového vedení, které jsme ale ztratili. Nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce, ale kdybychom se podívali na stav brankových příležitostí, tak by výsledek vypadal jinak. Na hřišti jasně dominoval střelec Král, který se vrátil do sestavy a utkání rozhodl,“ řekl Milan Szabo.

Fakta – branky: 9., 12., 35., a 39. Král – 25. a 38. Weinhard, 15. Beránek. ŽK: 1:1. Chyby: 10:10. Rozhodčí: Štechmuller, Povolný – del. Bukovanský.

SK Sico Jilemnice – SK Strabag Lubryco Prachatice 4:2 (2:1)

Prachatický tým přijel do Jilemnice s mladíky. Přesto hrál fyzicky dobře připravený tým se Sicem vyrovnanou partii. Jilemnice sice brzy prohrávala, ale těsně před přestávkou skóre otočila a poté si ho již pohlídala. Další dvě branky do své sbírky přidal Miroslav Král.

„Bylo to pohledné utkání. Měli jsme po celé střetnutí mírnou převahu, a tak si myslím, že tři body jsou pro nás zasloužené,“ řekl dále prezident Sica Szabo.

Fakta – 18. a 22. Král, 19. Koudelka, 26. Šlechta – 2. Mráz, 22. Had. Bez ŽK. Chyby: 8:6. Rozhodčí: Štechmuller, Štuk Ivan – del. Bukovanský.

Sico Jilemnice: Kos (2. zápas Šulc) – Kraus, Paulů, Kuřík, Koudelka, Illner, Němec, Pivoňka, Král, Šnorbert, Zuzánek, Smolík, Šlechta.

V závěrečných utkáních sezony dostali příležitost také hráči z lavičky, kteří se do hry tak často jako tahouni týmu nedostávali. Jako skvělý manažerský tah se ukázal návrat nejlepšího střelce Krále, který znovu dokázal, že se dokáže proměnit ve skutečný brankostroj. Také v Jilemnici si dokážou představit, kde by asi tak Sico v tabulce bylo, kdyby mělo svého kanonýra k dispozici na všech turnajích. „Skutečně se znovu potvrdilo, že jeho přítomnost na hřišti je znát. Musím ho pochválit. Kdyby s námi jezdit neustále, tak jsme mohli nahlédnout mnohem výše, než na páté místo,“ je si vědom Szabo.

Jilemnice se tak ve čtvrtfinále play off utká s neoblíbenou Poličkou. Po nepovedeném výsledkovém vstupu do letošního roku se k tomuto soupeři však již delší dobu místní upínali a se svým soupeřem jsou tak spokojeni.

První utkání se hraje v Jilemnici 12. února, odveta u soupeře o týden později. Tento víkend proběhne v Jilemnici reprezentační soustředění, ze kterého vyjde konečná sestava, která v březnu odletí na Mistrovství světa do Kolumbie.

Ostatní výsledky: FS Sádek – SF Trivel Klatovy 5:2, VPS Novabrik Polička – SF Trivel Klatovy 3:0, FS Sádek – Chemcomex Praha 2:3, VPS Novabrik Polička – Chemcomex Praha 1:4, SC Premium Stonava – Bomby k tyči Vamberk 4:2, SMR Plus Zlín – Bomby k tyči Vamberk 1:4, SC Premium Stonava – SK Goll Běloves 7:0, SMR Plus Zlín – SK Goll Běloves 5:4, FK Adria Nový Bor – Bombarďáci Větřní 1:12, FK Adria Nový Bor – SK Strabag Lubryco Prachatice 8:6.