Jilemnice – Přes šest stovek dětí ze základních škol a víceletých gymnázií se již letos zapojilo do druhého ročníku seriálu náborových závodů Lyžuj lesy. Zatím poslední třetí klání se konalo v Jablonci nad Nisou a pořadatelé se zde mohli pochlubit účastnickým rekordem. Dlouho před závodem tu bylo přihlášeno 300 závodníků.

„Jablonec jen dokázal, že je sportovním městem, přispěl také fakt, že se závod v tomto dějišti konal už podruhé. Počasí bylo ideální a již od začátku zimy se tu drží sníh. Děti tak mají dostatek možností lyžovat,“ řekl po vydařené akci hlavní koordinátor projektu Lyžuj lesy Jan Šmíd.

Teď je na programu závod s pořadovým číslem čtyři a uskuteční se dnes v Jilemnici. Pořadatelem je místní oddíl ČKS SKI a místem konání všesportovní areál Hraběnka. Závody jsou vypsány pro dívčí i chlapecké kategorie 1. – 2. třídy, 3. – 4. třídy, 5. – 6. třídy, 7. – 8. třídy a 9. třídy. Start nejmladších závodníků je naplánován na dopoledních 10 hodin a pro účastníky zde v předstihu byla i možnost zapůjčení omezeného počtu lyžařského vybavení.