Úvodní polovinu Celostátní ligy místní hráči sálového fotbalu absolutně nezvládli. Ze sedmi nabídnutých zápasů jich prohráli všech sedm. Ostuda, chtělo by se říci.

Už víkendovým turnajem v Praze se však letošní ročník přehoupl do odvet. A Jilemnice konečně zabrala. Trpělivou defenzivní hrou udolala Nový Bor a po premiérovém zisku bodů se dokonce vyhoupla z posledního místa v tabulce.

Že by blýskání na lepší časy? Snad. Rozhodně ale nelze dělat předčasné závěry, program má totiž Sico nelehký.

Chemcomex Praha - Jilemnice 3:0 (2:0)

Do úvodního sobotního souboje ale hráči z nejvyšších českých hor vstoupili tragicky. Po individuálních chybách měli už ve 4. minutě dvoubrankové manko. A to nevěstilo nic dobrého. Horalé však, vědomi si kvalit soupeře, dál mysleli hlavně na držení pevné obranné ulity, kterou chtěli opouštět jen při brejkových příležitostech. Chemcomex mohl navýšit v 10. minutě, Hekeru však zastoupilo břevno.

Lavička Jilemnice sáhla k oddechovému času. A ten Jilemnici prospěl. Lépe hrající domácí sice měli dál převahu, šance si ale nevytvářeli. Hosté naopak mohli korigovat, Srkal však neproměnil penaltu.

Pražané zápas rozhodli hned po změně stran, když vstřelili rychlý třetí gól. Více branek už nepadlo.

„O osudu utkání rozhodly rychlé trefy v úvodu. Až na tento časový úsek jsme velmi dobře bránili, domácí ale byli lepší. My jsme své dvě větší šance nedotáhli. Pochválit bych chtěl gólmana Hekeru a mladíky Macháta a Šnorberta," řekl k utkání předseda Sica Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 2. Kamas, 4. Šafránek, 23. Pulkert. SK Sico SC Jilemnice: Hekera - J. Jaroš, Šnorbert, Smolík, Srkal, F. Jarosz, Machát, Rypl, Fišar, Kraus, Šenold.

Jilemnice - Nový Bor 4:2 (2:0)

I v dalším utkání se Jilemnice v pražském Radotíně střetla se silným sokem. Nový Bor nastoupil posílený o řadu hráčů se zkušenostmi z prvoligového futsalového Kladna, přesto Sico konečně uspělo.

Horalé se znovu spoléhali zejména na pozornou defenzivu, přesto šli rychle díky Smolíkovi do vedení. A byli lepší. Celou první půli se hrálo podle jejich not, Jilemnice působila nápaditěji, což zaslouženě ve 14. minutě druhou brankou potvrdil Kraus. Problémy hostující sestavě však tropila zranění Srkala a Fišara.

Nový Bor pak rozehrál lépe druhou partii a snížil, do hlavní role se ale nominoval opět Hekera. Postupem času se však začala prosazovat i Jilemnice a soupeř se bránil jen za cenu faulů. Náskok dvou branek vrátil horalům znovu Smolík, a i když tři minuty před koncem snížil na 2:3 Kaválek, konečný stav stanovil z devítimetrového kopu, nařízeného za překročený maximální počet faulů, Jaroš.

„Nový Bor měl za stavu 2:3 ještě jednu velkou šanci, ale Hekera předvedl zákrok dne. Pak jsme se štěstím navýšili a konečně jsme vyhráli. Už bylo na čase. Jsem rád, že se dvakrát prosadil žolík Smolík, střelce jsme už urgentně potřebovali. Pochválit ale musím i Šnorberta s Filipem Jaroszem," spadl balvan ze srdce po špatném startu Szabovi.

Jeho tým už zítra čeká druhý domácí turnaj v sezoně. Soupeře však bude mít nelehké Jilemnici totiž čekají zápasy s favorizovanou brněnskou Gioiou a Zlínem.

Branky: 3. a 33. Smolík, 14. Kraus, 39. J. Jaroš 27. Jaráb, 37. Kaválek. SK Sico SC Jilemnice: Hekera - J. Jaroš, Šnorbert, Smolík, Srkal, F. Jarosz, Machát, Rypl, Fišar, Kraus, Šenold.

Ostatní zápasy 7. a 8. kola: Vysoké Mýto - Brno 1:3, Polička - Zlín 3:0, Zlín 4:6, Polička - Vysoké Mýto 2:0, Větřní - Nový Bor 3:4, Chemcomex Praha - Větřní 5:2.

Víkendový program: Jilemnice - Zlín, Nový Bor - Zlín, Jilemnice Brno, Nový Bor - Brno, Chemcomex Praha - Polička, Větřní -Polička, Chemcomex Praha - Vysoké Mýto, Větřní - Vysoké Mýto.