V předchozím kole vybojovali domácí hráči pouhý bod, nyní tak chtěli svůj menší výpadek napravit a především chtěli zlepšit svůj střelecký apetit, který byl před týdnem velmi vychladlý.

„V prvním zápase s Vamberkem jsme sice vstřelili poměrně rychlou branku již ve čtvrté minutě, ale poté se podařilo hostujícímu týmu zatlačit naše hráče a byl nebezpečnějším týmem,“ řekl prezident jilemnického klubu Milan Szabo.

V zápase byla k vidění spousta brankových příležitostí, hrál se rychlý, útočný futsal a brankové příležitosti se střídaly jako na běžícím pásu. Dominovali však výborní brankáři, a tak do půle padla pouze jediná branka.

Ve 28. minutě přišla největší šance na vyrovnání. Vamberský útočník však nedokázal z těsné blízkosti branky usměrnit míč mezi tři tyče, zamířil nad, a možná také jako trest za tento okamžik udeřilo na druhé straně.

Za pět minut poté totiž domácí tým zásluhou Havla přidal druhý gól, vzápětí i třetí a bylo rozhodnuto. Když Illner vsítil těsně před koncem trefu na 4:0 bylo již rozhodnuto o třech bodech pro Jilemnici.

„Krásné utkání. Byla radost se dívat na tento zápas. Oba týmy předvedly, jak se má sálová kopaná hrát. Velmi dobrá reklama pro tento sport,“ byl z utkání nadšen Szabo.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen domácí brankář Kos, který podal velice kvalitní výkon a dlouhodobě vyrovnanými výkony na nejvyšší úrovni si říká o nominaci do reprezentace, do jejíž širšího kádru patří.

V druhém zápase sobotního odpoledne čekala na Jilemnické hráče Běloves.

„Vždy s nimi hrajeme vyrovnaná utkání. Moc často jsme je porazit nedokázali, tentokrát bylo však všechno jinak a my jsme si v pohodě došli pro vítězství,“ řekl Szabo.

Jilemnice si vypracovala větší množství brankových příležitostí. Až na úvod utkání, kdy se hosté hnali do útoku, byla po celý zápas lepší a zaslouženě si připsala vítězství. „Ve druhé půli jsme vytvořili jedinou menší chybu dne, když jsme neuhlídali útočícího hráče hostů a inkasovali jsme. Byl to jen malinký černý puntík v obouch zápasech. V tomto utkání nás střelecky vedl Král, který zaznamenal hattrick. Všechny góly dokázal vstřelit krásnými ranami. Náš útočník, který konečně nastoupil, tak ukázal v čem je jeho síla. Byla to opravdová lahůdka pro diváky,“ rozplýval se Szabo.

V brance se tentokrát obejvil Šulc a také potvrdil, že v brance má Jilemnice skutečnou jistotu. Ať nastoupí kterýkoli z dvojice z gólmanů, nemusí se Jilemnice strachovat. „Já si myslím, že to bylo galapředstavení brankářů a střelce Krále. To, co na hřišti předváděli byla opravdová krása. Přidali se i ostatní hráči. Všichni podali optimální výkon. Diváci se tak rozplývali. Byl bych rád, kdybychom dokázali na náš výkon navázat i v dalších zápasech,“ doplnil Szabo. Jilemnice se po víkendových utkáních posunula na pátou příčku.

Sico Jilemnice – Bomby k tyči Vamberk 4:0 (1:0)

Fakta – branky: 4. Kuřík, 33. Havel, 34. Koudelka, 37. Illner. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Půček, Uher. Chyby: 3:5.

Sico Jilemnice – Goll Běloves 4:1 (2:0)

Fakta – branky: 7., 31. a 38. Král, 17. Kraus – 25. Diviš. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Chyby: 6:3. Rozhodčí: Uher, Sejk.

SK Sico Jilemnice: Kos, Šulc – Kraus, Vašek, Paulů, Havel, Šlechta, Illner, Koudelka, Král, Bekr, Šnorbert, Kuřík.

Ostatní výsledky

První porážku si připsal úřadující mistr Chemcomex Praha, když nestačil na nebojácný Zlín, který se letos popasoval do role překvapení soutěže. Pražský lídr však nejvyšší pozici neopustil, protože v důležitém souboji loňských finalistů dokázal zvítězit těsně 1:0 nad Stonavou. V čele tabulky má tak dvoubodový náskok před Zlínem, Další bod ztrácí Stonava a Polička.

Chemcomex Praha – SMR Plus Zlín 3:5 (0:1), Trivel Klatovy – SMR Plus Zlín 5:5 (2:2), Chemcomex Praha – Premium Stonava 1:0 (1:0), Trivel Klatovy – Premium Stonava 7:3 (2:2), Adria Nový Bor – Vamberk 2:3 (2:2), Adria Nový Bor – Goll Běloves 1:2 (1:1), Polička – Prachatice 3:0, FS Sádek – Strabag Lubryco Prachatice 6:3, Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní 5:3, FS Sádek – Bombarďáci Větřní 3:4.

V sobotu zajíždí tým Jilemnice do Českého Krumlova, kde své zápasy hraje tým Bombarďáci Větřní, se kterým se Jilemnice utká od 15 hodin. Ihned po skončení utkání budou mít hráči krátkou pauzu na odpočinek a popasují se s dalším týmem ze spodku tabulky, se Strabagem Lubryco Prachatice. „Nesmíme však nic podcenit, zápasy to budou těžké. Chceme však vyhrávat, a proto si chceme také z Krumlova přivést co nejvíce bodů,“ dodal na závěr prezident jilemnického klubu.