Soupeři tentokrát byli z kategorie těžších. Největší kalibr, Chemcomex Praha, lídr tabulky, byl nad síly Jilemnice, rozjeté Klatovy však porazila.

Sico Jilemnice – Chemcomex Praha A 0:3 (0:0)

První poločas začal od obou týmu aktivně, ale obrany byly připravené, a tak se ani jeden z týmů nemohl dostat do vážnější příležitosti. První poločas skončil bez branek.

„Do 25. minuty bylo utkání úplně vyrovnané, s minimem šancí. Obrany opravdu čněly nad útoky. Poté však přišla chyba vlastně na brankové čáře. Havel nepokryl útočníka Chemcomexu a bylo to nula jedna. Mysleli jsme, že hned z protiútoku vyrovnáme, ale to se nám nepovedlo, a naopak jsme inkasovali. Tím se rozhodlo,“ shrnul utkání Milan Szabo, prezident Sica.

V závěru se sice Jilemnice hnala za vyrovnáním, to však nepřišlo. Soupeř vstřelil poslední branku a definitivně si vítězství pojistil. „Výrazně nám v tomto utkání chyběl Král, který nezasáhl ani do jednoho zápasu. Je to pro mě trochu zklamání, svým stylem hry by na soupeře platil,“ řekl dále Szabo.

Fakta – branky: 26. a 39. Šafránek, 25. Cimpl. ŽK: 0:2. Chyby: 6:7. Rozhodčí: Povolný, Štech〜muller – del. Bukovanský.

SK Sico Jilemnice – SF Trivel Klatovy 3:1 (1:0)

„Ze druhého utkání jsme měli strach. Klatovy hrají v poslední době opravdu dobře. Zápas jsme však zvládli na výbornou. Excelentní výkon podal brankář Kos,“ řekl k druhému duelu Milan Szabo.

Úvodní trefu zaznamenal již v páté minutě Paulů, a byla to jediná branka prvé půle. Ve druhém poločase padly další tři góly. Důležitým okamžikem byla trefa Havla. Další branky poté padly až v závěru, kdy za Jilemnici skóroval kapitán Kraus. Hosté již jen stihli upravit na 3:1, a tak odjeli z Jilemnice bez bodového zisku.

Nyní soutěž utichá k vánočním prázdninám, a tak se k dalšímu kolu Celostátní ligy hráči postaví až v novém roce. Jilemnice hraje na palubovce Stonavy.
Fakta – branky: 5. Paulů, 25. Havel, 40. Kraus – 40. Mužík. ŽK: 2:4. Chyby: 9:8. Rozhodčí: Štechmuller, Nepraš – del. Bukovanský.

Sico Jilemnice: Šulc (1. zápas), Kos – Kraus, Vašek, Paulů, Kuřík – Koudelka, Illner, Havel, Pivoňka a Norbert

Další výsledky 13. a 14. kola: FK Adria Nový Bor – Chemcomex Praha A 0:7, FK Adria Nový Bor – SF Trivel Klatovy 1:5, Bomby k tyči Vamberk – SK Strabag Lubryco Prachatice A 0:1, SK Goll Běloves – SK Strabag Lubryco Prachatice A 4:1, Bomby k tyči Vamberk – Bombarďáci Větřní 3:5, SK Goll Běloves – Bombarďáci Větřní 3:1, FS Sádek – SMR Plus Zlín 1:3, VPS Novabrik Polička A – SMR Plus Zlín 2:2, FS Sádek – SC Stonava 0:0, VPS Polička A – SC Premium Stonava 0:2.