V trutnovském lesoparku se uskutečnil jubilejní desátý ročník Hitachi Energy Trutnovské 20. Z vítězství v hlavním závodě se radovali Ondřej Volák a Barbora Zavřelová. Ve všech kategoriích se během celého závodního dne představilo přes 250 běžců. Rekordní zastoupení měla kategorie předškolních dětí, kterých se na start postavilo hned 92. Starosta Michal Rosa odstartoval závod na 20 kilometrů, na desetikilometrovou trať poslal běžce ředitel pobočky Hitachi Energy v Trutnově René Hellebrand a před pětikilometrovou tratí přišla řada na poslance Ivana Adamce. Na závod se přijel na kole podívat také generální partner, trutnovský podnikatel a filantrop Rudolf Kasper, který v roli diváka pochválil účast, atmosféru i výborné pivo Trautenberk.

Trutnovští plavci na stupních vítězů? V Chrudimi ani domácím bazénu rozhodně nešlo o nic neobvyklého.
Osobní, oddílový i krajský rekord Bednářové. Zářili také další trutnovští plavci

Celkově to na „Para“ o víkendu opět žilo. Hitachi Energy Trutnovskou 20 odstartovaly závody těch nejmenších. Na trati dlouhé 100 metrů bylo předškoláčků tolik, že museli startovat ve více vlnách. Každý z nich se v cíli mohl těšit na medaili a spoustu dalších cen. Po závodech je navíc čekal bohatý doprovodný program od malování na obličej, až po střílení z laserové pušky.

Nabité sportovní dopoledne, během kterého se rozdala kila plyšáků a snědly desítky hot dogů, vyvrcholilo závody školáků, dospělých a smíšených štafet. Účastníci hlavního závodu byli za své výkony odměněni originálními nerezovými medailemi, nechyběly unikátní dřevěné trofeje.

„Letí to rychle. Jsem rád, že jsme se tu potkali už podesáté. Když jsem letos viděl ty zástupy dětí na startu, říkal jsem si, že máme dobře nakročeno ještě k mnoha ročníkům“, smál se ředitel závodu Stanislav Opočenský. „Lidi v Trutnově prostě mají ke sportu blízko, a to je dobře. Za pořadatelstvím je sice strašně moc práce, ale ta je vždy vyvážena ještě větší porcí radosti. Děkuji proto všem dobrovolníkům, partnerům, a hlavně závodníkům a už teď se těším na další ročníky,“ dodal Stanislav Opočenský.