Poprvé po čtyřech letech a teprve potřetí v posledním desetiletí porazily dlouholetého vládce této kategorie, Sokol Hradec Králové, tedy klub, který vybojoval hned polovinu titulů mistra České republiky poslední dekády.

O den později juniorky svoje víkendové počínání ještě výrazně vylepšily, když vyhrály i v odvetném utkání také na půdě soupeře, v této kategorii poprvé v historii!

Kara Trutnov Hr. Králové 74:59 (23:20, 43:31, 59:51)

Sobotní duel nesl velkou známku atraktivity. Začátek zápasu byl sehrán ve velkém tempu. Trutnovačkám se takřka nedařilo srovnat se s nastoleným tempem, přesto držely bodový kontakt. V dalším průběhu hry však začala Kara bodovat pravidelně a zejména díky výrazně produktivnějším náhradnicím v poločase odskočila až na dvanácti bodový rozdíl 43:31.

Hostující celek se po změně stran nevzdával, několikrát snížil na rozdíl šesti či sedmi bodů. Naposledy snižovala Selucká ve 34. minutě na 66:59, ovšem ve zbytku utkání už tým trenéra Kapitulčina neinkasoval a zvítězil.

Body Kary: Kozumplíková 17, Skokanová 13, Havlová 10, J. Strnadová 9, Mervínská 8, Mazurová 6, Janáková 5, Murgašová 4, Nečekalová 2.

Hr. Králové Kara Trutnov 69:72 (18:15, 41:38, 58:52)

I do nedělního střetnutí nastoupily Sokolky s obrovským elánem, ovšem na rozdíl od sobotního zápasu tentokrát Kara nedokázala salvu opětovat. Po pěti minutách vedl domácí tým 15:4 a až poté se hostující celek probral a jedenácti body v řadě srovnal skóre. Přesně podle rčení „každý chvilku tahal pilku“ pak ale zápas pokračoval i nadále. Hradec Králové nejprve znovu unikl na rozdíl dvanácti bodů, aby v poločase byl pak stav 41:38 pro domácí.

Domácí si udržovaly mírný náskok po celou 3. část, ale začátek té čtvrté patřil Trutnovu, který se po koši Mazurové poprvé dostal ve 34. minutě do vedení. Domácí pak sice unikly na sedmibodový rozdíl, ale obrovské úsilí trutnovského týmu, smůla domácích a skvělé individuální momenty přispěly k zvrácení stavu v dramatické koncovce.

Body Kary: Mazurová 15, Mervínská 13, Skokanová 11, Nečekalová 10, Havlová 7, J. Strnadová 6, Kozumplíková 6, Murgašová 4.

„Oba zápasy měly svou kvalitu, ke které přispěla obě družstva. V prvním utkání jsme po chvilkovém zvykání si na vysoké tempo zápasu měli utkání v podstatě pod kontrolou a výborným výkonem jsme ho dovedli až do vítězného konce. V neděli jsme zahájili velice špatně, domácí tým nás zaskočil. Ale díky velké bojovnosti a kvalitnímu výkonu střídajících hráček jsme se dokázali vrátit do zápasu a v závěru jsme byli o něco šťastnější. I přes několik výpadků i zbytečně chyby musím za výkon v obou utkáních určitě pochválit všechny členky našeho celku,“ okomentoval víkendový úspěch trenér Petr Kapitulčin.