1. HK Dvůr Králové – Sokol Ostrava 22:19 (11:10)

Fakta – branky: Jakub Kirschbaum 6, D. Fiedor, Kulhánek 4, Etrich 3, Kotík 2/2, Paclík, Bonaventura a Vitoušek 1 – Krčmář 10, Varmuža 4, Baloga, Geist, Cabák, Hojník a Borys 1. Rozhodčí: Haramul, Točík. Vyloučení: 3:6. ŽK: 4:3. Diváci: 80. 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Vitvar – Jan Kirschbaum, Šeba, Kulhánek, Jakub Kirschbaum, Gogolák, Bonaventura, Vitoušek, D. Fiedor, Zelinka, Kotík, Etrich, Paclík.

Dvoráci začali rozpačitě a soupeři dovolili jít do vedení 0:2. Teprve pak se střelecky prosadili sami a od stavu 3:2 si neustále drželi nejtěsnější náskok. Ve druhé polovině první půle se skóre přehouplo na stranu soupeře, ale vedení si Dvůr vzal zpět v nejlepší možné chvíli, krátce před pauzou.

Vstup do druhé půle vyšel svěřencům trenéra Pichy mnohem lépe (14:10) a náskok se díky precizní obraně navýšil až ke stavu 20:14. V závěru sice hosté dokázali snížit na rozdíl dvou branek, více jim ale domácí nedovolili.

Výsledky 2. kola

Přerov – Strakonice 29:34, Bystřice p. H. – Starý Plzenec 23:27, Jičín B – Olomouc 29:25, Nové Veselí – Chodov 29:25, Plzeň B – Náchod 38:29.

Program 3. kola (3. – 4. 10.)

Sobota 12.00: Olomouc – Nové Veselí. 16.00: Náchod – Bystřice p. H. 18.00: Strakonice – Jičín B. Neděle 15.00: Starý Plzenec – Dvůr Králové. 17.00: Chodov – Plzeň B, Ostrava – Přerov.

Uspěl také Turnov

Po týden staré remíze s Tachovem zvládly turnovské druholigové házenkářky duel 2. kola, v němž na domácí palubovce porazily soupeře ze Strakonic 22:20. Branky střílely L. Ševrová 7/4, Davidová a Kohoutová 3, Aissi, Nalezencová a Vališová 2, Bártová, Šafářová a V. Ševrová 1. V neděli od 15 hodin se Turnovačky představí v hale Českých Budějovic.