A zatím se jim vede výtečně – po dvou překvapivých vítězstvích v Praze jim chybí jediný krok k postupu na republikové mistrovství! Třetí zápas série je na programu tuto sobotu v Trutnově od 14 hodin, případný čtvrtý o den později od 10.00.

Play off U17

Basket Slovanka – Kara Trutnov 40:64 (9:18, 21:29, 35:50)

V prvním utkání trutnovské hráčky vstoupily do zápasu výtečně a dokonale zaskočily favorita. Slovanka se v průběhu první půle několikrát pokusila otočit duel na svoji stranu, ale to se jí nepodařilo. Po změně stran trutnovská děvčata pokračovala ve velmi dobré obraně, když dokázala utkání „otrávit" největším hvězdám domácích – reprezentantkám Pospíšilové se Šauerovou. V poslední části tak již oba týmy nasadily lavičku, aby šetřily síly na další duely.

Body Kary: Štelzerová 18, Vymazalová 12, Váchová 9, Rylichová 8, Herinková 7, Štěbetáková 6, Vašáková 4.

Basket Slovanka – Kara Trutnov 39:62 (5:19, 17:29, 33:51)

I ve druhém zápase série vyšel Kaře vstup do utkání. Znovu byla základem výborná obrana – ve 13. minutě svítilo na ukazateli skóre 5:22! Až poté kvůli polevení v koncentraci domácí začali snižovat, výhradně z trestných hodů.

Slovanka dala i první koš druhé půle (19:29), ale následující minuty byly jasně v trutnovské režii a již v polovině 3. čtvrtiny vedla Kara o dvacet bodů (23:43). V poslední části dokázal domácí celek snížit na 37:51, to však bylo ze strany Pražanek vše.

Body Kary: Váchová 20, Štelzerová 13, Štěbetáková 7, Vymazalová a Herinková 6, Šimková a Vašáková 5.

„Musím ocenit výkon a přístup všech hráček v obou duelech a také způsob, jakým se popasovaly se všemi nástrahami. Odvedli jsme velmi dobrou práci," okomentoval dvě vítězství v Praze trenér Petr Kapitulčin. Zároveň však upozornil na nástrahy vyřazovacích bojů.

„Play off se hraje na tři výhry, a tak rozhodně nemůžeme předčasně oslavovat. Naopak, vyřazovací část je vždy velký boj a nemůžeme předpokládat, že máme vyhráno. To by byla obrovská chyba! Slovanka určitě přijede k odvetám lépe připravena, navíc našemu týmu budou chybět pro dlouhodobé zranění dvě klíčové hráčky. Domácí prostředí pro nás letos výhodou většinou nebylo. Chceme ale věřit, že podpora fanoušků bude příkladná a tentokrát v naší hale budeme úspěšní a vybojujeme postup," dodal trenér, který již má zkušenosti z několika republikových šampionátů, včetně zisku titulu mistra ČR v roce 2010 právě v kategorii kadetek.