Velký úspěch si v úvodní fázi nejvyšší domácí soutěže mládeže připsal trutnovský basketbalový klub. Zdejší kadetky ani v závěru základní části extraligy neztratily svou úžasnou formu a obsadily vynikající třetí místo, hned za velkokluby z Brna (Žabiny) a Prahy (Sparta).

V boji o postup na čtyřčlenné mistrovství republiky se svěřenkyně trenéra Petra Kapitulčina utkají s dalším věhlasným celkem, jímž je USK Praha.

Výborné třetí místo potvrdily trutnovské kadetky v posledních čtyřech kolech, ve kterých třikrát zvítězily a podlehly jen na půdě největšího favorita a obhájce mistrovského titulu – brněnských Žabin.

„Třetí místo po dlouhodobé části nás velice těší. Je to vyrovnaný nejlepší výsledek v extralize kadetek po dlouhodobé části. Třetí jsme byli i v roce 2010," připomněl trenér Kapitulčin ročník, v němž podceňovaný celek Trutnova šokoval na závěrečném turnaji konkurenci a vybojoval mistrovský titul. Šlo tehdy o vůbec největší mládežnický úspěch v historii klubu.

„Na druhou stranu play off je úplně nová soutěž a nás čeká velice silný protivník, který v tabulce spadl až na šestou příčku díky delší absenci kapitánky mistryň Evropy a členky All stars týmu tohoto šampionátu, Veroniky Šípové. Ta už je ale nyní v pořádku a společně s dalšími kvalitními hráčkami a reprezentantkami Žilovou, Kůželovou či Kučovou je USK velice silným protivníkem. Nutno si přiznat, že i kandidátem na medaili," upozorňuje vzápětí na možná nebezpečí trenér trutnovského výběru, který navíc opory soupeře velice dobře zná z působení u reprezentačních výběrů.

„Navíc musíme mít na paměti, že loni jsme právě my ze šestého místa dokázali vyřadit třetí Slovanku. Ale to samozřejmě neznamená, že naším cílem není postup. Očekávám velice náročnou a vyrovnanou sérii, a pevně věřím, že bude zakončena naším postupem na finálový turnaj," doplnil trutnovský trenér.

Série hraná na tři vítězství začíná v hale ZŠ Komenského už o následujícím víkendu. První zápas se hraje v sobotu od 14.30, před utkáním ženského play off mezi Karou a brněnským Valosunem. Druhý duel je naplánován hned na druhý den (10.00).

Závěrečné duely

Kara Trutnov – Litoměřice 101:39 (24:15, 52:27, 79:31)
Body: Patočková a Vymazalová 14, Štěbetáková 13, Lačná a Přenosilová 10, Šimková, Vašáková, Hnátková a Šmahelová 8, Rylichová a Holubcová 4.

Kara Trutnov – Slovanka 44:36 (8:9, 19:18, 32:26)
Body: Vašáková 10, Vymazalová a Rylichová 9, Štěbetáková 6, Patočková a Přenosilová 5.

Žabiny Brno – Kara Trutnov 56:32 (12:8, 30:17, 52:20)
Body: Vašáková, Michálková a Přenosilová 5, Šimková 4, Patočková, Vymazalová a Holubcová 3, Rylichová a Štěbetáková 2.

Valosun Brno – Kara Trutnov 34:91 (6:22, 14:41, 19:57)
Body: Vašáková 21, Vymazalová 12, Šmahelová 11, Holubcová 10, Hnátková 9, Rylichová 8, Šimková a Štěbetáková 6, Patočková 4 a Vlková 4.

Osm pozvánek do reprezentace

O skvělé práci trenérů a také o výborné výkonnosti hráček trutnovského basketbalového oddílu vypovídají nejen výsledky v soutěžích, ale také reprezentační pozvánky. V uplynulých týdnech hned šest hráček trutnovského klubu putovalo na reprezentační sraz a další dvě se neúčastnily jen z důvodu zdravotních problémů.

Do družstva U17, které si titulem mistryň Evropy vybojovalo účast na MS ve Španělsku, byly pozvány Anna Rylichová, Adéla Vymazalová a premiérově také Eliška Štěbetáková. Na širší soupisce, která obsahuje celkem 22 jmen, figuruje také Tereza Patočková a Dominika Vašáková.
Posledně jmenovaná také obdržela pozvánku, ale nemohla se zúčastnit ze zdravotních důvodů, stejně jako do reprezentace U16 povolaná Kristýna Lačná. Sraz reprezentace U15 pak absolvovaly Kristýna Holubcová, Tereza Králová a Markéta Šmahelová.

Trutnovský klub tak má v kategoriích U15 – U17 (starší výběry začnou svou přípravu až po skončení sezony a i v nich se mohou ukázat některé trutnovské odchovankyně) největší zastoupení společně s celky Žabin a Sparty. 

(kap, to)